1 MILA 2
24 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ruszyły zapisy na 1MILĘ 2023


1MILA nie zwalnia! Największa impreza stadionowa dla amatorów znowu zawita do Warszawy
 i Poznania, ale w tym roku będzie aż pięć konkurencji biegowych do wyboru! Już 3 czerwca na stadionie AWF w Warszawie i 17 września na bieżni POSiR Golęcin w Poznaniu każdy będzie mógł sprawdzić się na tartanie. Każdy też będzie mógł dołączyć do charytatywnej akcji #WybiegamPrzyszłość. Startując i wpłacając cegiełkę charytatywną, uczestnicy wspierają
młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”.  Zapisy właśnie ruszyły!

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym! Każdy zawodnik otrzymuje personalizowany numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, a stadionowy doping kibiców i komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego dopełnia niezwykłą oprawę tej imprezy.

1 MILA 3
(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Przed nami dwie edycje: 3 czerwca w Warszawie i 17 września w Poznaniu. Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34m), rozgrywanym w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania, rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, którego płaska i szybka trasa wiedzie częściowo po stadionie, a częściowo po asfalcie. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (na 100m, 400m lub 800m). Mityng 1MILI wieńczy rywalizacja drużynowa: Sztafety 4x400m oraz Sztafety Rodzinne na tym samym dystansie.

Lekko i atletycznie

– Nasze hasło to „mityng lekki i atletyczny”. Bardzo dbamy o to, by na 1MILI każdy czuł, że to jego czas i miejsce. Niezależnie, jak podchodzisz do biegania – czy „lekko”, rekreacyjnie, czy „atletycznie” i chcesz urwać kolejne sekundy do nowej życiówki – będziesz się u nas czuć dobrze – przekonuje Ada Smokowska, Dyrektorka mityngów 1MILI. – W pierwszej części imprezy, kiedy odbywa się Lekka Piątka i Biegi Dzieci, panuje iście piknikowa, rodzinna atmosfera. Po południu, kiedy na stadionie rozgrywana jest 1MILA, z każdą kolejną serią robi się coraz bardziej sportowo. Ta różnorodność i jednoczenie biegaczy to dla nas wielka wartość – tłumaczy Smokowska.

Największą popularnością cieszy się dystans Lekkiej Piątki (5km). Dla jednych to miły, poranny jogging, inni walczą o wynik, bo trasa jest wyjątkowo szybka – szeroka, płaska, osłonięta od wiatru, a start i meta na stadionie tylko dodają skrzydeł.

– Jestem z 1MILĄ od samego początku i serce mi rośnie, widząc jak dzięki tej imprezie rozwija się bieganie stadionowe wśród amatorów – mówi Marcin Lewandowski, najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Ambasador 1MILI. – Cieszę się też ogromnie z dołączenia do programu zawodów nowej konkurencji – Sztafet Rodzinnych. W jednej drużynie sztafetowej pobiegną dorośli i dzieci. Dzisiaj, kiedy zakończyłem swoją karierę sportową i wreszcie mogę spędzić więcej czasu z moimi córkami, widzę jeszcze wyraźniej, jak ważne i fajne jest zarażanie dzieciaków własną pasją. Radość z uprawiania sportu jest wtedy jeszcze większa!

#WybiegamPrzyszłość

Zapisując się na imprezy, można też wziąć udział w akcji charytatywnej#WybiegamPrzyszłość, czyli przekazać cegiełkę dowolnej wielkości na rzecz Programu „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch.– Już trzeci rok wspólnie wybiegujemy przyszłość dla młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych naszej Fundacji – mówi Paulina Kalinowska, Koordynatorka Programu „Wybiegaj w przyszłość”. W zeszłym roku uczestnicy 1MILI przekazali łącznie aż 21 tysięcy złotych na ten cel! Dzięki wsparciu darczyńców i partnerów Fundacji Zdrowy Ruch, w tegorocznej edycji Programu pomoc otrzymuje aż 12 Stypendystów oraz organizowane są otwarte, bezpłatne warsztaty psychologiczne dla całej społeczności młodych lekkoatletów. – Każdy, kto przy zapisach zdecyduje się przekazać cegiełkę #WybiegamPrzyszłość, otrzyma od nas wyjątkowy, złoty numer startowy. Dołączcie do złotej drużyny pomagających biegaczy! – przekonuje Kalinowska.

1 MILA 4
(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Nie tylko bieganie

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne, bezpłatne atrakcje w strefie expo, m.in. wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami i ekspertami z różnych dziedzin sportu, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl

Bezpośredni link do zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są: Żabka, Garmin Polska oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa i Dzielnica Bielany.

Możliwość komentowania została wyłączona.