Profesjonalizacja 1920X1080
27 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rozpoczyna się X Ogólnopolska Konferencja Biegowa

W środę 28 lutego rozpoczyna się X Ogólnopolska Konferencja Biegowa. W Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Wiankowej w Poznaniu spotka się ponad setka organizatorów imprez biegowych oraz pasjonatów biegania z całej Polski. Tegoroczna edycja poświęcona jest profesjonalizacji imprez biegowych. Wydarzenie organizują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Wydarzenie startuje o 9.00 i potrwa dwa dni. Program konferencji składa się z sesji wspólnych dla wszystkich uczestników oraz węższych paneli tematycznych.

Przed organizatorami wydarzeń biegowych stoi wiele wyzwań. Dynamiczny rozwój narzędzi sztucznej inteligencji, wpływ aktywności sportowej na środowisko naturalne to kwestie, których nie możemy pomijać przygotowując bieg czy festiwal biegowy. Jeśli dodamy do tego udział kobiet w imprezach biegowych, to widzimy, że tegoroczna edycja porusza bardzo aktualne tematy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, który jest jednocześnie jednym z panelistów tegorocznej konferencji.

W tegorocznej edycji nie zabraknie również tematyki związanej ze strategiami marketingowymi stosowanymi przez środowisko biegowe. A w dyskusji na tematy związane z organizacją imprez biegowych udział wezmą specjaliści z całego kraju, m.in. prof. Zygmunt Waśkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dyrektor Maratonu Warszawskiego Marek Tronina, Ewa Paciorek – podcasterka, promotorka aktywnego trybu życia, a także eksperci z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i wielu innych.

Podczas konferencji będzie także miejsce na rywalizację sportową. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w biegu dookoła Jeziora Maltańskiego. Więcej informacji na temat X Konferencji Biegowej można znaleźć na stronie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.  

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments