Bialystok zdjecie
27 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Biegacze uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych. Przed nami 12 edycja Biegu Tropem Wilczym w Białymstoku!

Aby uczcić pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963, w 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jedną z inicjatyw, które mają na celu oddanie honoru i upamiętnienie tych żołnierzy, jest ogólnopolska inicjatywa biegowa: Tropem Wilczym. Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Już w niedzielę, 3 marca w Białymstoku odbędzie się 12 edycja Biegu Pamięci Żołnierzy wyklętych „Tropem Wilczym”.  Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse:

 • 1963 m – Symboliczny Bieg Rodzinny;
 • 5000 m – Sportowy Bieg na Czas.

Start oraz meta zlokalizowana będzie przy Pomniku 42 Pułku Piechoty w Parku Konstytucji 3 – Maja w Białymstoku. Trasy biegów będą poprowadzone dookoła Cmentarza Wojskowego i Akcentu ZOO, chodnikami wzdłuż ul. 11 Listopada, ul. Zwierzynieckiej oraz dróżką pomiędzy akcentem ZOO, a Ogrodem Działkowym imienia 1 – Maja.

Jak podkreślają sami organizatorzy, celem wydarzenia jest nie tylko popularyzacja biegania oraz czynnego wypoczynku rodzinnego, ale przede wszystkim upamiętnienie wydarzeń historycznych oraz przybliżenie uczestnikom ich przebiegu, oraz krzewienie postaw i wartości patriotycznych.

Bialystok

Na liście XII Biegu Pamięci Żołnierzy wyklętych „Tropem Wilczym” w Białymstoku jest już blisko 150 osób. Zapisywać na bieg można się poprzez system rejestracji elektronicznej do dnia 01.03.2024 r. na lub w biurze zawodów w dniu imprezy (w przypadku wolnych miejsc). Opłata startowa wynosi:

 • W terminie do 01.03.2024
  – Symboliczny Bieg Rodzinny 1963 m – 30 zł,
  – Sportowy Bieg na Czas 5000 m – 40 zł.
 • W dniu zawodów
  – Symboliczny Bieg Rodzinny na dystansie 1963 m – 40 zł,
  – Sportowy Bieg na Czas 5000 m – 50 zł.

Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Organizatorem wydarzenia w Białymstoku jest Polskie Stowarzyszenie Shindokai Karate oraz  Fundacja Wolność i Demokracja. Natomiast Partnerem Strategiczny Województwo Podlaskie.

Wydarzenia biegowe w ramach inicjatywy: Tropem Wilczym. Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywają się w dziesiątkach miejscowości na terenie całej Polski. W 2020 roku te sportowo-edukacyjne imprezy biegowe odbyły się aż 370 lokalizacjach.

Zapisy elektroniczne: XII Biegu Pamięci Żołnierzy wyklętych „Tropem Wilczym”

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments