tobi amusan inaction 2023 g 1200
12 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekordzistka świata oczyszczona z zarzutów. Wystartuje na Mistrzostwach Świata


Nigeryjska gwiazda lekkiej atletyki Tobi Amusan dostała zielone światło na start w Mistrzostwach Świata, które rozpoczynają się w Budapeszcie na Węgrzech. Start zawodniczki stał do końca pod znakiem zapytania ze względu opuszczenie testów antydopingowych.

Według Amusan i jej managera Athletics Integrity Unit oskarżyło ją o naruszenie przepisów i opuszczenie trzech testów antydopingowych w okresie 12 miesięcy. Zawodniczka od początku zaprzeczała tym zarzutom. Teraz AIU przychyliło się do argumentów Amusan i dało jej zgodę na start w Budapeszcie.

Amusan 16 lipca wygrała bieg na 100 metrów przez płotki podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej zaliczanego do cyklu Diamentowej Ligi, ustanawiając przy okazji rekord mitingu 12.34. 18 lipca zwyciężyła w węgierskim Szekesfehervarze z wynikiem 12.35.

W Budapeszcie Nigeryjka będzie broniła tytułu zdobytego w Eugene. W półfinale tamtej imprezy Amusan ustanowiła rewelacyjny rekord świata 12.12s.

Wśród jej rywalek będzie nasza Pia Skrzyszowska, która w tym sezonie osiągnęła 12.59s, a jej rekord życiowy to 12.51s.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Trajmok
Trajmok
9 miesięcy temu

Nie za bardzo roumiemm jak nie mozna bylo kontroli zrobic no ale pewniefi nie można nic zrobić bo będzie oskarżenie o raizm Dobrrze przynajmniej że nie ma fu.. ary jak jedna co biega na dłuższym dystansie jeszcze mona wygrac