kosge
27 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekordzistka świata nie pobiegnie w Londynie


Brigid Kosgei wycofała się z niedzielnego maratonu londyńskiego z powodu kontuzji. 28-letnia rekordzistka świata w maratonie stwierdziła, że kontuzja mięśnia dwugłowego wpłynęła bardzo mocno na jej treningi w ciągu ostatniego miesiąca dlatego jedyną rozsądną decyzją było odwołanie startu.

Dwukrotna zwyciężczyni maratonu w Londynie była czwarta w zeszłorocznym maratonie, po zdobyciu srebra na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. „Chciałabym przygotować się na to, by być w jak najlepszej formie” – powiedziała. „Zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie wycofać się i poddać dalszemu leczeniu kontuzji”.

Kosgei, która wygrała Maraton Londyński w 2019 i 2020 roku, ustanowiła rekord świata kobiet wynoszący 2 godziny 14 minut i 4 sekundy podczas maratonu w Chicago w 2019 roku. Wygrała również tegoroczny Maraton w Tokio w czasie 2:16:02 – czwartym najszybszym czasem w historii.

W stawce kobiet w niedzielnym maratonie londyńskim wciąż znajduje się kilka światowej klasy biegaczek, w tym rodaczka Kosgei i zeszłoroczna zwyciężczyni Joyciline Jepkosgei (29 lat) oraz Yalemzerf Yehualaw (23 lata), która ustanowiła najszybszy czas debiutu w maratonie i jest rekordzistą świata na 10 km.

W wyścigu elity mężczyzn prym wiodą Etiopczyk Sisay Lemma, który wygrał w zeszłym roku, oraz Brytyjczyk Mo Farah.

Możliwość komentowania została wyłączona.