Deviate Nitro 3 Fireglow
13 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

PUMA wprowadza dwa nowe modele butów z serii Deviate

Marka PUMA wprowadza na rynek dwa nowe modele butów z serii Deviate. Zostały one zaprojektowane, aby pomóc biegaczom w biciu życiowych rekordów oraz zapewnić im jak najlepsze osiągi.

Deviate NITRO™ 3 sprawią, że bez trudu pokonasz kilometry podczas treningu, a Deviate NITRO™ Elite 3 zapewnią niesamowitą prędkość i pomogą uzyskać lepszy czas na trasie. Oba modele w kolorze fireglow trafią do sprzedaży 1 lipca tego roku. Dodatkowo od 17 czerwca będzie można kupić butyDeviate NITRO™ Elite 3 z limitowanej edycji w prototypowej kolorystyce noszonej przez Fionę O’Keeffe i Dakotę Lindwurm. 

Fiona OKeeffe Deviate Nitro Elite 3 Proto

Nowe buty Deviate zainspirują biegaczy do przekraczania własnych granic. Wraz z trzecią edycją tej serii marka PUMA definiuje na nowo prędkość i pomaga zawodnikom w biciu ich własnych rekordów. Deviate zapewniają pewność siebie na trasie, dzięki czemu każda sekunda ma znaczenie.

W serii Deviate są dostępne 2 różne modele: Deviate NITRO™ 3 to najwyższej jakości buty do codziennego biegania, zaś Deviate NITRO™ Elite 3 to buty na różnego rodzaju zawody: świetnie sprawdzą się na trasie.

Deviate Nitro 3 Fireglow
PUMA Deviate NITRO™ 3

Deviate NITRO™ 3

Deviate NITRO™ 3 sprawiają, że doświadczenie treningowe biegaczy jest wyjątkowo udane. Stanowią o codziennej prędkości, a sportowcy mogą im zaufać tydzień po tygodniu, kilometr po kilometrze. Buty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii PUMA NITROFOAM™, aby zapewnić doskonałą amortyzację i szybkość reakcji. Ulepszono to, co buty odziedziczyły po swoich wielokrotnie nagradzanych poprzednikach. 

Specjalny materiał PWR Plate z włókna węglowego umożliwia osiągnięcie prędkości i zapewnia bardzo dobry start na trasie. Dodatkowo buty są wyposażone w zewnętrzną podeszwę PUMAGRIP, która zwiększa przyczepność na wielu powierzchniach – nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Specjalnie zaprojektowana, lekka cholewka z siateczki została wyłożona materiałem PWRTAPE, który zapewnia wsparcie w najbardziej obciążonych obszarach buta. Usztywniony kołnierz w modelu Deviate NITRO™ 3 gwarantuje natomiast dodatkowy komfort i dopasowanie do stopy.

Specyfikacja techniczna Deviate NITRO™ 3:

  • waga: 265 g
  • wysokość podeszwy: 29–39 mm
Deviate Nitro Elite 3 Fireglow
Deviate NITRO™ Elite 3

Deviate NITRO™ Elite 3

Deviate NITRO™ Elite 3 to najlżejsze w historii buty PUMA przeznaczone dla biegaczy walczących o pobicie własnych rekordów. Zostały one wyposażone w PUMA NITROFOAM™ Elite – innowacyjną piankę wypełnioną azotem, która daje biegaczom doskonałą sprężystość. Ulepszony materiał PWR Plate wykonany z włókna węglowego pomaga zwiększyć prędkość i pozwala biegaczom na pokonywanie swoich granic. 

Cholewka wykonana z siateczki mono, wzmocniona dodatkowo materiałem PWRTAPE w najbardziej obciążonych obszarach zwiększa przepływ powietrza.

Specyfikacja techniczna NITRO™ Elite 3:

  • waga: 194 g
  • wysokość podeszwy: 32–40 mm

Przed oczekiwaną premierą nowych butów z serii Deviate Romain Girard, wiceprezes ds. innowacji w PUMA, powiedział: „Żyjemy w świecie, w którym sportowcy i biegacze mają wysokie oczekiwania. Chcą ustanawiać rekordy życiowe i bić je raz za razem. Aby to osiągnąć, potrzebujesz butów, które zapewnią Ci przewagę nad konkurencją – właśnie w tym miejscu pojawia się Deviate”.

„Nasz zespół ds. innowacji bardzo szczegółowo przetestował nowe buty w naszych laboratoriach, co przełożyło się na moment, w którym Fiona O’Keeffe wystartowała w butach Deviate NITRO ™ Elite 3 w swoim profesjonalnym debiucie maratońskim. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu biegacze na całym świecie mogą poczuć tę uwolnioną prędkość” – dodaje Romain Girard.

Deviate NITRO™ Elite 3 w wyjątkowych kolorach – noszonych przez sportowców PUMA Fionę O’Keeffe i Dakotę Lindwurm – będą dostępne w sprzedaży w limitowanej liczbie egzemplarzy na stronie PUMA.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych od 17 czerwca.

Deviate NITRO™ 3 i Deviate NITRO™ Elite 3 w kolorze fireglow będą dostępne od 1 lipca na stronie PUMA.com, w sklepach PUMA oraz u wybranych sprzedawców detalicznych.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments