przedwojewski
27 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Przedwojewski trzeci na drugim etapie finału GTWS

Trwa walka w ramach 5-dniowego finału Golden Trail World Series rozgrywanego na Maderze. Znakomicie w drugim dniu zawodów spisał się Bart Przedwojewski, który ukończył rywalizację na trzecim miejscu.

Drugi dzień zawodów to rywalizacja odbywająca się na dystansie 26,6km z przewyższeniem 1425 metrów.

day2profile2

Zwyciężył podobnie jak pierwszego dnia Szwajcar Remi Bonnet, który uporał się z trasą w czasie 2 godzin i 8 minut (średnia prędkość 4.58/km). Drugi na mecie Austriak Thomas Roach dobiegł po 2 godzinach i 17 minutach, a 45 sekund za nim wpadł na metę nasz reprezentant Bart Przedwojewski.

6Adrien MichaudFRA02:24:10

Pozostali nasi zawodnicy przybiegli odpowiednio: Florian Pyszel na 29, a Andrzej Witek na 44 pozycji. Wśród kobiet zwyciężyła Holenderka Nienke Brinkman przed Amerykanką Bailey Kowalczyk oraz Francuzką Julie Roux. Pełne wyniki tutaj.

Co ciekawe w etapowej klasyfikacji sprinterów najszybszy okazał się Andrzej Witek, który 650 metrowy odcinek pokonał w nieco ponad 2 minuty i 2 sekundy, a trzecie miejsce zajął Florian Pyszel z czasem 2:05.

Zdjęcie tytułowe: GoldenTrailSeries® – Jordi Saragossa.