BK3M PREZENTACJA MEDALU
24 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Poznaliśmy oficjalny medal i pamiątkową koszulkę 31. Biegu Konstytucji 3 Maja!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Biegu Konstytucji 3 Maja należącego do Warszawskiej Triady Biegowej. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”, zaprezentowali oficjalną koszulkę biegu oraz medal, który czeka na każdego uczestnika wydarzenia. Biegacze sprawdzą się na dystansie pięciu kilometrów na nowej trasie prowadzącej przez ścisłe centrum stolicy. W miniony piątek zamknięte zostały zapisy – osiągnięty został zakładany limit czterech tysięcy uczestników na liście startowej.

Medale pełne symboliki i pamiątkowe koszulki

Tegorocznym motywem wyróżniającym oficjalny medal 31. Biegu Konstytucji 3 Maja jest  pióro, nawiązujące do aktu podpisania Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1791 roku. Jego wyjątkowość podkreśla charakterystyczny złoty kolor. Medal jest nagrodą za wysiłek włożony w przebiegnięcie trasy – otrzymuje go każdy, kto przekroczy linię mety. Wraz z medalem zaprezentowano pamiątkową, niebieską koszulkę z czerwonym kontrastującym logiem imprezy i ponownie – z symbolicznym piórem. Uczestnicy mogą domówić do swojego pakietu startowego koszulkę techniczną, mimo zamkniętych już zapisów – formularz rejestracji można edytować i tym samym stać się posiadaczem koszulki. Liczba koszulek w poszczególnych rozmiarach jest ograniczona.

BK3M PREZENTACJA KOSZULKI 1200x628px

Nowa trasa, znane miejsca

31. Bieg Konstytucji 3 Maja może pochwalić się nową, jedyną w swoim rodzaju trasą. Uczestnicy pokonają odległość 5 km, startując i finiszując w centrum Warszawy – na Nowym Świecie przy ul. Foksal. Po drodze biegacze będą mijać m.in. Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a, Muzeum Narodowe, Stadion Narodowy i Rondo Waszyngtona, na którym nastąpi tzw. nawrotka. Sama trasa również nawiązuje symbolicznie do Święta Konstytucji 3 Maja. Przebiega ona bowiem przez most Księcia Józefa Poniatowskiego – jednego z bohaterów okresu Sejmu Czteroletniego, którego postawa sprawiła, że mogła zostać uchwalona pierwsza w historii Europy ustawa zasadnicza.

Pełne listy startowe!

Osiągnięty został limit uczestników biegu. Zapisy zostały zamknięte, gdy na liście pojawiło się cztery tysiące nazwisk. Bieg cieszy się popularnością wśród tych, którzy zostają na majówkę w stolicy – niezmiennie od lat wiosenny bieg przyciąga korzystnym terminarzem, niemal gwarantowaną dobrą pogodą oraz sprzyjającym nawet debiutantom dystansem.

31BK3M 16 1200x628px

– Jak co roku, 31. Biegu Konstytucji 3 Maja przyciąga biegaczy. Limit uczestników wynosił 4 tys. osób i tyle właśnie zarejestrowało się na wydarzenie! Mamy na liście wielu debiutantów, ale wiemy też, że najszybsi powalczą o znakomite życiówki! To będzie piękna majówka – czekamy na biegaczy na starcie. – mówi Magda Skrocka, dyrektor Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

Odbiór pakietów startowych

Biuro Zawodów będzie mieścić się w Ośrodku AKTYWNA WARSZAWA na Solcu (Solec 71, 00-402 Warszawa). Pakiety startowe na bieg będzie można odbierać w następujących dniach:

  • 27.04.2023 r. w godzinach 14:00-20:00
  • 28.04.2023 r. w godzinach 10:00-20:00
  • 02.05.2023 r. w godzinach 10:00-20:00

UWAGA! W dniu biegu – 3.05.2023 r. w godzinach 7:00 – 9:00 – swoje pakiety odbiorą wyłącznie zawodnicy spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start. Biuro Zawodów w dniu biegu mieścić się będzie na terenie boisk przy XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego – wejście od ulicy Mikołaja Kopernika.

Więcej szczegółowych informacji: bieg3maja.pl

Zapisy: rejestracja.maratonwarszawski.com

Widzimy się 3 maja!

Możliwość komentowania została wyłączona.