Tickless
24 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

TICKLESS – ultradźwiękowe urządzenia przeciw kleszczom, bez chemii. Zaprojektowane specjalnie dla biegaczy.

Bieganie to dla jednych styl życia, dla drugich relaks, a dla innych sposób na utrzymanie sprawności fizycznej. Pogoda za oknem jest coraz ładniejsza i skłania do aktywności na świeżym powietrzu. Należy pamiętać, że od kwietnia do listopada mocniej uaktywniają się również kleszcze, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najintensywniejszy okres ich żerowania przypada na wiosnę i jesień. Nie zapominajmy jednak, że kleszcze aktywne są przez cały rok, na co wpływ ma ocieplenie klimatu.

Skutki ugryzienia przez kleszcze mogą być dla nas śmiertelnie niebezpieczne, a do najczęstszych chorób przenoszonych przez te pajęczaki należą: kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) i borelioza.

Dlatego tak ważne jest aby, planując bieganie w terenie – obojętnie czy to będzie las czy park, spacery czy jakąkolwiek inną aktywność na świeżym powietrzu, pomyśleć również o ochronie przed kleszczami.   

TICKLESS RUN powstał specjalnie z myślą o biegaczach.

Tickless 2

Jak to działa?

Urządzenie emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości 40 kHz, które są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, dodatkowo nie zawiera chemii! Ultradźwięki blokują główny narząd zmysłowy kleszczy – narząd Hallera, przez co pajęczaki nie są w stanie namierzyć żywiciela, gdy kleszcz znajdzie się w zasięgu ultradźwięków emitowanych przez TICKLESS – będzie zdezorientowany i nie wyczuje swojej ofiary.

Urządzenie jest ultralekkie i bardzo wygodne w użytkowaniu. Montowane jest do sznurówki buta, a jego skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi.  

Co jeszcze wyróżnia TICKLESS RUN ?

  • Promień działania TICKLESS RUN to ~2,5m
  • Jest odporny na zachlapania
  • Posiada akumulator do wielokrotnego ładowania,
  • Posiada funkcję nocnej lokalizacji, dzięki której jesteśmy bardziej widoczni po zmroku.

Tickless 3

Coraz więcej osób biega również z dziećmi oraz ze swoimi czworonogami. Warto również zadbać o ochronę swoich towarzyszy, aby nie wrócić do domu z wkleszczonym, niechcianym pasażerem. TICKLESS KID i BABY to modele zaprojektowane dla dzieci, które działają cały czas – nie trzeba pamiętać o ich włączaniu i wyłączaniu. TICKLESS PET i MINI to z kolei urządzenia dla naszych małych przyjaciół.   

Tickless 4 2

Biegając w lesie czy w parku, nie zapominajmy o właściwym stroju, który również jest ochroną przed niechcianymi towarzyszami. Pamiętajmy również, że stosując jakąkolwiek ochronę przeciw kleszczom, należy zawsze przeglądnąć całe ciało a także sierść pupila po powrocie do domu. Pamiętajmy o ochronie siebie, najbliższych i swoich zwierzaków. Bieganie może stać jeszcze przyjemniejsze a przede wszystkim bezpieczniejsze

Możliwość komentowania została wyłączona.