sofia
23 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Polska multimedalistka nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu


Sofii Ennaoui nie zobaczymy podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. 29-letnia lekkoatletka, opublikowała wczoraj na swoim pofilu na Instagramie wpis o poddaniu się koniecznej operacji.

Sofia Ennaoui, będąca jedną z najbardziej doświadczonych polskich lekkoatletek, przez wiele lat zdobywała medale na międzynarodowych zawodach. Specjalizująca się w średnich i długich biegach zawodniczka marzyła o udziale w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Jedną z jej szans na zdobycie kwalifikacji były Mistrzostwa Europy w Rzymie, gdzie niestety doznała kontuzji ścięgna Achillesa podczas biegu eliminacyjnego. Mimo że ukończyła bieg na 1500 m z czasem 4:13,71s. , było to jedynie symboliczne, ponieważ nie miała już możliwości awansu do finału.

Aby zagwarantować sobie start w Paryżu, musiała spełnić minimum kwalifikacyjne lub pojechać z rankingu. Teraz okazało się, że uraz jest poważny i przeszkadzał biegaczce od dłuższego czasu. Niestety, konieczność poddania się operacji uniemożliwi jej walkę o igrzyska, o czym poinformowała w sobotę, 22 czerwca, na swoim Instagramowym profilu.

image0 3

źródło: Instagram Sofia Ennaoui

Sofii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments