zalewski
22 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Półmaraton w Wiązownie ze świetną obsadą. Krystian Zalewski wraca do gry


Znakomite emocje zapowiadają podczas nadchodzącego w najbliższy weekend półmaratonu w Wiązownie. Obsada biegów na 5 kilometrów i półmaratonu nie powstydziłaby niejednego biegu. Do rywalizacji wraca rekordzista Polski w półmaratonie Krystian Zalewski.

Zalewski startował już w grudniu, jednak były to mało znaczące zawody przełajowe. Był to pierwszy start naszego reprezentanta od czasu przejścia w połowie lipca zabiegu endoskopii stawu skokowego. Teraz czeka go poważniejsza rywalizacja i jak sam relacjonuje w swoich mediach społecznościowych jest w całkiem niezłej formie.

Do walki o zwycięstwo w półmaratonie staną znakomici zawodnicy. Najlepszy rekord życiowy poza Zalewskim ma Szymon Kulka – 1:03.03, jednak jest to rekord z 2016 roku. Na starcie zobaczymy również Mateusza Kaczora, który w ubiegłym roku w Krakowie pobiegł 1:03:31. Na listach jest również Kamil Jastrzębski, jednak nie wiadomo czy zdąży przez tydzień zregenerować się po zeszłotygodniowym starcie w maratonie w Sewilli.

Wśród kobiet na listach startowych znaleźć można Emilię Mazek (Emilia Mazek – wyczynowe wyniki bez wyczynowej przeszłości), czy Beatę Popadiak.

Bardzo silnie obsadzony będzie również bieg na 5 kilometrów. Tu na listach startowych znajdują się Patryk Kozłowski, który niedawno pobiegł 13.46 w Armagh, a także Oliwier Mutwil, Szymon Żywko czy Emil Dobrowolski. Wśród kobiet będziemy mogli podziwiać Iwonę Bernardelli i Monikę Kaczmarek.

Start półmaratonu o godzinie 10.00, a biegu na 5 kilometrów o godzinie 10.15 w najbliższą niedzielę 26 lutego 2023.

Możliwość komentowania została wyłączona.