Anna Kiełbasińska
22 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy skład Polski na Halowe Mistrzostwa Europy


W dniach 2-5 marca odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Dziś PZLA ogłosiło skład naszej reprezentacji. W Stambule zobaczymy 28 reprezentantów Polski. Na starcie pojawi się 16 kobiet i 12 mężczyzn.

Wydaje się, że największe szanse na sukces ma Adrianna Sułek. Nasza wieloboistka jest ostatnio w znakomitej formie. Na niedawno zakończonych Halowych Mistrzostwach Polski poprawiła rekord kraju (4860 pkt) i posiada najlepszy wynik w Europie i drugi na świecie.

Na 400 m możemy liczyć na Annę Kiełbasińską. W tym roku pobiegłą najszybciej w czasie 51.33. To 6. wynik w Europie. Zabraknie Natalii Kaczmarek, która jest 4. w europejskich tabelach (50.83). Faworytkami będą Holenderki: Lieke Klaver (50.34), a przede wszystkim Femke Bol, która w Apeldoorn ustanowiła halowy rekord świata (49.26). Kiełbasińska wraz z koleżankami z kadry ma szansę na medal w sztafecie 4×400 m.

O podium powinna też walczyć Ewa Swoboda. W tym roku pobiegła na 60 m w czasie 7.09. To czwarty najlepszy wynik w Europie. Szybsze były tylko: Szwajcarka Mujinga Kambundji (7.03) i Brytyjki Dina Asher-Smith (7.04) i Daryll Neita (7.05).

Również w męskim sprincie możemy się spodziewać dobrego rezultatu. Na 60 m Dominik Kopeć pobiegł w tym roku w czasie 6.56 i wraz z dwoma innymi zawodnikami jest na 6. miejscu w europejskich tabelach. Najszybszy w tym roku jest Brytyjczyk Reece Prescod, który pobiegł w czasie 6.49.

W tym roku bardzo dobre wyniki na 60 m ppł osiąga Jakub Szymański. Na mistrzostwach Polski w Toruniu osiągnął wynik 7.53 i tylko dwóch zawodników w Europie było szybszych. Niestety na tym dystansie, tyle że wśród kobiet zabraknie Pii Skrzyszowskiej. Zawodniczka, która ma tym roku najlepszy wynik na świecie (7.78) wycofała się ze startu z powodu urazu mięśnia dwugłowego.

Z biegaczy na dłuższych dystansach wystąpią: Margarita Koczanowa i Angelika Sarna na 800 metrów, Sofia Ennaoui i Weronika Lizakowska na 1500 metrów, a także Mateusz Borkowski na 800m i Michał Rozmys na 1500m.

Cały skład reprezentacji Polski znajdziecie na stronie PZLA TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.