chicago marathon
29 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Półmaraton w Chicago o kilometr za krótki


Wielu zawodników HOKA Chicago Półmaraton osiągnęło na mecie rekordowe wyniki, okazało się jednak, że półmaraton nie spełnił podstawowych kryteriów dotyczących długości trasy. Sami uczestnicy mówili, że trasa była źle wymierzona. Jak się okazało meta była już po 20-kilometrze.

Biegacze nie kryli oburzenia, które demonstrowali głównie w mediach społecznościowych. Wielu domagało się zwrotu pieniędzy. Organizatorzy wyścigu twierdzili, że musieli zmienić trasę w ostatniej chwili ze względów bezpieczeństwa i nie poinformowali o tym wcześniej biegaczy:

Naszym głównym celem zawsze jest dostarczenie bezpiecznego i pozytywnego doświadczenia dla wszystkich uczestników. Z powodu nieprzewidzianych okoliczności we współpracy z miastem Chicago w ostatniej chwili wprowadzono zmianę trasy. Skutkiem tej zmiany było skrócenie całkowitego dystansu trasy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, ponieważ zdecydowaliśmy się postawić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo zawodników – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Zwycięzcą zawodów w Chicago okazał się Nowozelandczyk Matthew Baxter, który wbiegł na metę w czasie 1:01:54.

HOKA Chicago Półmaraton nie jest powiązany z nadchodzącym Bank of America Chicago Marathon, który odbędzie się 9 października. Bieg ukończyło w sumie 7212 uczestników.

Możliwość komentowania została wyłączona.