IMG 2869
3 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polacy wysoko w imprezie na Cyprze – relacja


Podczas popularnego wśród Polaków Logicom Cyprus Marathon, nasi rodacy odgrywali kluczowe role. Bieg w mitologicznym miejscu narodzin Afrodyty, to miejsce idealne na oderwanie się od zimowej, polskiej scenerii i udział w dobrym, urlopowym biegu. Najlepiej z Polaków spisali się – Filip Inglot, drugi w maratonie oraz wysłannik Bieganie.pl, w ramach KieRUNku Cypr, Bartłomiej Falkowski, który był pierwszy w biegu na dystansie 10 kilometrów, poprawiając rekord trasy.

W ramach imprezy rozegrano biegi na 5, 10 kilometrów, w półmaratonie i maratonie. Pierwsze trzy dystanse startowały i kończyły swój bieg w antycznej części Pafos. Maraton wyruszał spod mitologicznego miejsca narodzin Afrodyty i kierował się wybrzeżem w kierunku Pafos do wspólnej mety wszystkich dystansów.

W maratonie od początku na czele biegł Filip Inglot, triathlonista, dwukrotny zwycięzca Silesia Ultramaratonu „Bieg wyglądał tak, że biegłem praktycznie całe zawody sam, ale generalnie bieg na plus” powiedział nam zawodnik przygotowujący się do startu na dystansie 1/2 IM w Nicei, gdzie będzie walczył o przepustkę na Mistrzostwa Świata. Inglot na mecie uzyskał czas 2:33:32. Pierwszy dobiegł Cypryjczyk Georgios Tofi z 2:29:31, trzeci był Brytyjczyk Luke Levin. Siódmy był inny Polak, Maciej Łucyk, dla którego był to już czterdziesty maraton w karierze, a poprzedni biegł miesiąc wcześnej w Murcji. W Hiszpanii uzyskał czas 2:42:21, który dał mu 18. miejsce. W Pafos zegar na mecie pokazał 2:54:04, jednak jak powiedział nam na mecie, część czołówki biegu została źle pokierowana na trasie i przez to nadrobili ponad kilometr. Dziewiąty był kolejny Polak Przemysław Bien. W biegu kobiet, tuż za podium, na czwartym miejscu ukończyła Joanna Wasielak.

W biegu na 10 kilometrów, nasz redakcyjny kolega Bartłomiej Falkowski, zwyciężył z czasem 31:55, który jest jednocześnie nowym rekordem trasy. Drugi był Soulaymane Aajaj 32:41, trzeci Aleksy Kalistratov 33:58.

W biegu na 5 kilometrów, czwarty dobiegł Łukasz Świderski z 19:08.

Pełne wyniki

Szersza relacja z Logicom Cyprus Marathon już niebawem na naszym portalu.

Partnerem KieRUNku Cypr jest organizator Logicom Cyprus Marathon.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcus
Marcus
1 miesiąc temu

Gratulacje dla Bartka! Fajnie być rekordzistą trasy 🙌

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Fajny teren do biegania 😉 wiem bo bylem 😉

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Spodziewałem się lżejszej trasy na 5k, a było trochę pod górę. Wspaniała przygoda podczas wakacji 🙂 W Polsce nie miałbym szans na takie miejsce z takim czasem jako amator

Loop
Loop
1 miesiąc temu

Jak ktoś napisał, bieg z cyklu no name i z takim poziomem. Jeśli zwycięzcą maratonu jest ktoś z czasem 2:30 a 10km wygrywa ktoś z czasem 32min….wiem że to kolega z redakcji i stąd ten news ale zachowajcie odrobinę rzetelności i jak piszecie i taaakim biegu to napiszcie może następnym razem odrobinę więcej o np Wiązownej gdzie padły dużo bardziej wartościowe wyniki. Wiem że nie biegł tam Wasz kolega ale po tekście z Panem Kuzniarem a teraz to, bliżej Wam do Pudelka czy Insta Story niż portalu biegowego.