Adam Nowicki maraton Tokyo 2020
18 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polacy walczą o Igrzyska Olimpijskie. Sprawdź transmisję maratonu w Sewilli


Przed nami jeden z ciekawszych maratońskich weekendów tego roku. Na starcie maratonu w Sewilli staną polscy biegacze, którzy walczyć będą o wypełnienie wskaźników na Igrzyska Olimpijskie do Paryża w 2024 roku. Na listach startowych widnieją nazwiska Adama Nowickiego, Kamila Jastrzębskiego, Izabeli Paszkiewicz, Iwony Bernardelli czy Moniki Jackiewicz.

Aby wypełnić minimum olimpijskie należy pobiec poniżej 2:08.10 u mężczyzn i poniżej 2:26.50 u kobiet, jednak istnieje szansa dostać się również z rankingu, więc każdy dobry wynik przybliża Polaków do startu w olimpijskim maratonie.

Rywale Polaków są bardzo mocni (lista elity maratonu w Sewilli 2023). Listę zawodników międzynarodowych, którzy będą chcieli zmierzyć się z rekordem trasy, wynoszącym 2:04.43, otwiera Stanley Biwott, który dwukrotnie zajmował drugie miejsce w maratonie w Londynie. W sumie jest 12 biegaczy z czasami poniżej 2:08. W ubiegłym roku aż 19 zawodników pobiegło na hiszpańskiej trasie poniżej 2:10. U kobiet 12 miejsce na liście startowej miała Aleksandra Lisowska, jednak przeniosła swój maratoński start do Rotterdamu.

Bieg rusza o godzinie 8.30 w niedzielę 19 lutego 2023 roku. Na starcie ma być 12 stopni oraz lekki wiatr, więc warunki będą na pewno sprzyjające. Na listach startowych jest w sumie 12.000 zawodników.

Organizatorzy planują transmisję na żywo na kanale YouTube

Możliwość komentowania została wyłączona.