Aleksandra Lisowska
1 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksandra Lisowska pobiegnie maraton w Rotterdamie


Mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska wystartuje w maratonie w Rotterdamie, który odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia. Organizatorzy poinformowali, że oprócz Polski do elity biegu diłączył również były mistrz Europy Belg Koen Naert.

Początkowo Aleksandra Lisowska była ogłaszana na czele elity maratonu w Sewilli, który rozegrany zostanie 19 lutego, jednak jak widać start naszej eksportowej zawodniczki przesunie się o 2 miesiące.

32-letnia Lisowska triumfowała w maratonie na mistrzostwach Europy w Monachium w sierpniu ubiegłego roku. Naert zdobył tytuł mistrza Europy w maratonie w Berlinie w 2018 roku. Już wcześniej organizatorzy zapowiadali start najszybszego reprezentanta Holandii Abdi Nageeye, który w zeszłym roku wygrał maraton w Rotterdamie z rekordem kraju 2:04:56. Potem w listopadzie zajął trzecie miejsce w maratonie nowojorskim. Kolejnym reprezentantem Europy będzie Belg Bashir Abdi, który wygrał Rotterdam w 2021 roku z rekordem Europy 2.03.36.

Rotterdam Marathon to także tegoroczne mistrzostwa Holandii (dla porównaniu na początku lutego wciąż nie wiemy gdzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski…). Nageeye jest faworytem do tytułu mistrzowskiego, ale nadal będzie musiał zmierzyć się między innymi z Björnem Koremanem (rekord życiowy 2.10.32), Frankiem Futselaarem (2.11.30) i Tomem Hendrikse (2.13.03).

– „Grono uczestników nabiera kształtów wraz z pojawieniem się Naerta i Lisowskiej, biegaczy, którzy mają na koncie europejskie tytuły. Wkrótce będziemy mogli ogłosić przybycie jeszcze większej liczby czołowych sportowców międzynarodowych” – mówi dyrektor zawodów Mario Kadiks.

Możliwość komentowania została wyłączona.