1024x680 b3k
26 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

PGE Energia Ciepła S.A. Sponsorem Tytularnym 16. Biegu Trzech Kopców

26 lipca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal oraz Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła S.A. Maciej Jankiewicz ogłosili rozpoczęcie współpracy, w ramach której PGE Energia Ciepła S.A. została Sponsorem Tytularnym 16. Biegu Trzech Kopców. Zapisy do biegu zostaną uruchomione 2 sierpnia o godz. 12:00.

– Cieszę się, że największy w Polsce producent energii elektrycznej i ciepła PGE Energia Ciepła S.A. postanowił dołączyć do biegowej rodziny i włączyć się w organizację Biegu Trzech Kopców jako Sponsor Tytularny. Jestem przekonany, że dzięki temu PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców będzie wyjątkowym wydarzeniem, które na długo zapisze się w pamięci uczestników – powiedział Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

– Współpraca pomiędzy PGE Energią Ciepła S.A. i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie trwa od dawna. Imprezy, które współorganizował ZIS: Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 czy Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2017 były wydarzeniami, które stały na najwyższym poziomie. Współdziałanie z takim partnerem jest dla nas bardzo pewnym interesem i wsparciem – podkreślił Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła S.A. Maciej Jankiewicz.

Tegoroczny, 16. Bieg Trzech Kopców odbędzie się 24 września. Zapisy zostaną uruchomione 2 sierpnia o godz. 12:00. Limit uczestników najbliższej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim wyniesie 3500 osób.

1200x900 b3k

Bieg Trzech Kopców to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Bieg Trzech Kopców wraz z Cracovia Maraton oraz Cracovia Półmaratonem Królewskim wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej. Każdy, komu w trakcie sezonu biegowego uda się ukończyć wszystkie trzy wyżej wymienione imprezy, honorowany jest specjalną nagrodą.

Konferencja była transmitowana „na żywo” na profilu Cracovia Maraton na Facebooku.

Zapis relacji można obejrzeć TUTAJ.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments