28 czerwca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Peterman i Croft wygrywają Western States. Stelmach 17

Adam Peterman i Ruth Croft najlepszymi ultrasami prestiżowego Western States 100. Wyścig, sięgający historią lat 70-tych XX wieku, rozpoczyna się u podnóża ośrodka narciarskiego Olympic Valley, a kończy przy Placer High School w Auburn (Kalifornia). Biegacze wspinają się łącznie na 5500 m i schodzą 7000 m. Wyścig rozpoczyna się o 5 rano i trwa do późnych godzin nocnych.

W tym roku udział w ultra rozgrywce wzięło 383 śmiałków z 32 krajów. Była wśród nich Dominika Stelmach. Polka finiszowała na 17 miejscu wśród kobiet z czasem 22:21:55. Wedle danych organizatora 78 biegaczy nie dotarło do mety.

Zwyciężył Amerykanin, Adam Peterman (15:13:48). Wśród pań najlepsza była Ruth Croft z Nowej Zelandii, której pokonanie ponad 160 kilometrów zajęło 17 godzin 21 minut i 30 sekund.