skra
4 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nowe oblicze SKRY. Stadion na 25 tysięcy kibiców


Stadion Skry Warszawa był kiedyś jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. To na tym stadionie Marian Woronin oraz Bronisław Malinowski bili rekordy Europy. Teraz zrośnięty krzakami stadion może odzyskać swój dawny blask, dzięki koncepcji odnowy tego miejsca. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentował właśnie projekt odbudowy Skry.

W ramach renowacji stołecznego obiektu miasto Warszawa planuje budowę nowego stadionu lekkoatletycznego z zadaszoną widownią na prawie 25 tysięcy kibiców. Do tego w ramach odbudowy ma powstać hala sportowa dla 6 tysięcy kibiców drużyn koszykarskich oraz siatkarskich, a duża część terenu ma zostać przeznaczona na cele rekreacyjno-sportowe, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.

F0GmrrEWwAEGIKA

Przedstawiona przez Rafała Trzaskowskiego wizualizacja to projekt, który zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez miasto, w ramach którego pracownie Bujnowski Architekci i ATJ ARCHITEKCI z Warszawy otrzymały 130 tysięcy złotych nagrody oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na realizację projektu.

Początek prac przy hali zaplanowano na 2025 rok, a zakończenie na 2027 rok. Na stadion lekkoatletyczny, póki co nie ma pieniędzy, ale miejski ratusz liczy na pozyskanie środków z Ministerstwa Sportu.

Hala sportowa ma powstać w miejscu zdewastowanego kompleksu basenów odkrytych. Będzie w niej można organizować także koncerty i inne wydarzenia. Pod ziemią architekci przewidzieli też wielofunkcyjne boisko. Obiekt będzie miał kompletne zaplecze sportowe z szatniami, siłownią, stołówką z zapleczem kuchennym, salami dla lekarzy, fizjoterapeutów, sztabów drużyn, sędziów.

skra
Aktualny wygląd stadionu SKRY Warszawa
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
11 miesięcy temu

Sory przypadkiem jedna gwiazdka jest w pyte – daje 5 gwiazdek!

Last edited 11 miesięcy temu by Adam