doping
4 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nigeryjska sprinterka złapana na stosowaniu dopingu


Jak poinformowała Athletics Integrity Unit, czyli jednostka antydopingowa działająca przy Światowej Federacji Lekkiej Atletyki, u Nzubechi Grace Nwokocha wykryto środki anaboliczne Ostarynę i Ligandrol. Zawodniczka została tymczasowo zawieszona, aż do wyjaśnienia sprawy.

Nzubechi Grace Nwokocha to nigeryjska sprinterka, która największe sukcesy w tym roku odnosiła w sztafecie 4 x 100 metrów swojego kraju. Podczas Mistrzostw Świata w Eugene Nigeria zajęła 4 miejsce, a na Mistrzostwach Wspólnoty Narodów zdobyła złoto ze znakomitym czasem 42.10. Indywidualnie podczas Mistrzostw Świata Nigeryjka awansowała do półfinałów biegów na 100 i 200 metrów. Rekordy życiowe sprinterki wynoszą odpowiednio 10.97 w biegu na 100 metrów oraz 22.44 w biegu na 200 metrów.

Tym samym Nigeryjka dołącza do grona niechlubnych bohaterów tego sezonu jak m.in. 800-metrowiec Nijel Amos (800m) czy maratończyl Lawrence Cherono. Pełna lista zawieszonych zawodników w 2022 roku:

Imię i nazwiskoKraj
Nzubechi Grace NwokochaNigeria
Michael Kunyuga NjengaKenia
Maiyo Johnstone KibetKenia
Randolph RossUSA
Lawrence CheronoKenia
Philemon Kacheran LokediKenia
Nijel AmosBotswana
Eglay Nafuna NalyanyaKenia
Kamalpreet KaurIndie

Pięciu na dziewięciu zawodników to reprezentanci Kenii, oraz po jednym z reprezentantów USA, Indii, Botswany oraz Nigerii.

Pełna lista zawieszonych osób znajduje się tutaj

Możliwość komentowania została wyłączona.