kaczmarek
16 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Natalia Kaczmarek i Ewa Swoboda wśród nominowanych do tytułu sportowca roku

Dwie biegaczki: Natalia Kaczmarek oraz Ewa Swoboda zostały nominowane w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku. Wśród finałowej dwudziestki jest jeszcze jeden lekkoatleta – Wojciech Nowicki.

Natalia Kaczmarek to wicemistrzyni świata z Budapesztu, gdzie w znakomitym stylu po raz kolejny rozprawiła się z barierą 50 sekund w biegu na 400 metrów. Do rekordu Polski Ireny Szewińskiej naszej utalentowanej zawodniczce brakuje jedynie 0,2s. 25-latka odnosiła również sukcesy w Diamentowej Lidze, zwyciężając w Chorzowie i Eugene.

Dla Ewy Swobody rok 2023 był również wyjątkowy. Nasza znakomita sprinterka zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Stambule w biegu na 60 metrów. 26-latka w biegu na 100 metrów w Budapeszcie rzutem na taśmę dostała się do finału, gdzie zajęła szóste miejsce z czasem 10,97.

Podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie nie zawiódł również Wojciech Nowicki, który został podobnie jak Kaczmarek, wicemistrzem świata. W stolicy Węgier w najlepszej próbie uzyskał w rzucie młotem 81,02 metra. Lepszy okazał się tylko rewelacyjny Kanadyjczyk Ethan Katzberg (81,25 m). Nowicki pokonał między innymi Pawła Fajdka, który w ubiegłym roku znalazł się na 9. miejscu w plebiscycie – najwyższym wśród lekkoatletów.

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu są tak znani sportowcy jak: Hubert Hurkacz, Dawid Kubacki, Robert Lewandowski, Mateusz Ponitka, Iga Świątek, Aleksander Śliwka czy Bartosz Zmarzlik.