11 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Najszybsze biegi z okazji Święta Niepodległości w Goleniowie

Już po raz 35. rozegrana została Goleniowska Mila Niepodległości. W ramach zawodów rozegrano bieg na milę oraz na dystansie 10 kilometrów. Na obu dystansach padły bardzo dobre wyniki.

Bieg na dystansie 1 mili padł łupem Michała Groberskiego, który w tym roku uzyskał już znakomity czas na dystansie 3000 metrów. Zawodnik reprezentujący UKS Barnim Goleniów pokonał trasę w 4 minuty i 17 sekund. Drugi na mecie zameldował się Dawid Komoda z czasem 4:23, a trzeci Michał Gajda z 4:24.

Wśród kobiet najszybsza była Beata Topka, która z czasem 4:48 pokonała Kingę Królik (4:53) oraz Joannę Woźniak (5:10). W sumie na milę wystartowało 181 zawodników.

W biegu na 10 kilometrów najszybszy okazał się Kenijcztk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Benedek-Team, który wyprzedził Mykolę Mevshę z Ukrainy oraz swojego kolegę z drużyny Alberta Kipkorira Tonui. Najszybszym Polakiem okazał się Patryk Kozłowski, który ukończył bieg po 29 minutach i 41 sekundach.