DSC03119
30 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Trailowych 2025 odbędą się w Europie


Trzecia edycja Mistrzostw Świata w Biegach Górskich i Trailowych odbędzie się w terminie 25-28 września 2025 r. Gospodarzem pierwszej edycji połączonych MŚ była Tajlandia (2021), tegoroczne MŚ zlokalizowane są w Austrii, a w 2025 r. biegacze będą ścigać się również w Europie, w hiszpańskich Pirenejach. Bazą lokalizacyjną będzie miejscowość Canfranc położona 155 km od Saragossy.

Propozycja zorganizowania MŚ właśnie w tym rejonie została poparta doświadczeniem w organizacji imprez sportowych. Odbywa się tu Canfranc-Canfranc, zawody podczas których rozgrywane są dwa biegi Valsir Pucharu Świata w Biegach Górskich na poziomie Gold Level. Wygrywali tu m.in.: Joyce Muthoni Njeru z Kenii, Grayson Murphy z USA, Charlotte Morgan z Wielkiej Brytanii, Hiszpanie Oihana Kortazar, Manuel Merillas, Luis Alberto Hernando i Daniel Osanz.

MŚ w Canfranc zostaną połączone z letnim festiwalem kulturalno-rekreacyjnym promującym pasmo górskie Pirenejów. W ramach tego towarzyszącego wydarzenia odbędzie się m.in. cykl dni uświadamiających, kładących nacisk na poszanowanie środowiska oraz kongres biegania naturalnego poświęcony historii i przyszłej konwergencji dyscyplin lekkiej atletyki odbywających się w przyrodzie: biegi przełajowe (cross country), biegi górskie (mountain running) i biegi trailowe (trail running). 

Możliwość komentowania została wyłączona.