Niepodległa Piątka
20 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa Polski drużyn w biegu na 5km przyznane


Podczas Niepodległej Piątki na PGE Narodowym po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Polski Drużyn w biegu na 5km. Bieg rozegrany zostanie 6 listopada 2022 roku.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przychylił się do wniosku Fundacji Action-Life i powierzył jej organizację Mistrzostw Polski Drużyn w biegu na 5km” mówi Łukasz Rosiek Wiceprezes Fundacji Action-Life. „Podczas wydarzenia rozdamy  w sumie 8 kompletów medali Mistrzostw Polski! Także jest o co walczyć. Mistrzostwa Polski mają charakter otwarty także medal mistrzowski ma szansę zdobyć każdy, nie trzeba posiadać licencji PZLA„.

W ramach Mistrzostw Polski Drużyn zostanie rozegranych 6 klasyfikacji:

  • klasyfikacja kobiet z klubów posiadających licencje PZLA (liczy się suma 3 czasów najszybszych zawodniczek)
  • klasyfikacja mężczyzn z klubów posiadających licencje PZLA (liczy się suma 3 czasów najszybszych zawodników)
  • klasyfikacja MIX z klubów posiadających licencje PZLA (liczy się suma czasów 2 zawodniczek i 2 zawodników)
  • klasyfikacja kobiet  (liczy się suma 3 czasów najszybszych zawodniczek)
  • klasyfikacja mężczyzn (liczy się suma 3 czasów najszybszych zawodników)
  • klasyfikacja MIX (liczy się suma czasu 2 zawodniczek i 2 zawodników)

W klasyfikacji klubów brane będą pod uwagę tylko te, które posiadają aktualne licencje zawodnicze i klubowe wydawana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. W przypadku drużyn nieformalnych pod uwagę brane będą zespoły, które przy zgłoszeniu w rubryce klub podały identyczną nazwę np. Pszczółki, biegające miśki itp. Klasyfikacje się nie dublują!

Osoby już zgłoszone poprzez stronę niepodlegla5.pl mogą dokonać jeszcze korekty zgłoszenia w profilu zawodnika poprawiając lub uzupełniając nazwę klubu, zrzeszenia, grupy nieformalnej aby zostać uwzględnionym w klasyfikacji końcowej rywalizacji podczas Niepodległej Piątki na PGE Narodowym!

Możliwość komentowania została wyłączona.