6 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mariusz Giżyński chce pomóc PZLA


Multimedalista mistrzostw Polski, Mariusz Giżyński, zaoferował PZLA swoją pomoc w skompletowaniu maratońskiej drużyny na Mistrzostwa Europy w Monachium. Powołanie ma otrzymać 4 zawodników. W teorii 2 miejsca pozostają wolne.

Nieoficjalnie wiadomo, że w sierpniu w Monachium nasz męski maraton będą reprezentować: Adam Nowicki, Kamil Jastrzębski, Kamil Karbowiak i Arkadiusz Gardzielewski. Do klasyfikacji drużynowej będą się liczyć 3 najlepsze rezultaty. W upalnych warunkach, jakie mogą panować późnym latem w Niemczech, przydałaby się szersza ławka rezerwowych.

Przepisy dopuszczają skompletowanie drużyny zawodnikami bez minimum. Mariusz Giżyński poinformował w swoich mediach społecznościowych, że złożył PZLA ofertę pomocy.

  • Nie udało mi się zaprezentować wysokiej formy jesienią, czy wiosną. Czuję jednak, że mógłbym wesprzeć reprezentację, która przez kontuzje liderów stopniała do 4 zawodników, a regulamin mistrzostw dopuszcza 6 zawodników i nie wszyscy muszą mieć spełnione minima. Zaoferowałem swoją pomoc PZLA, być może pomyśleli, że żartuję😃 lub ciągle rozważają… Do 15 lipca jest termin kształtowania reprezentacji. Czekam i robię swoje. Podobno nadzieja umiera ostatnia… – napisał popularny „Giża”.

Mariusz Giżyński startował w mistrzostwach Europy 2 razy: w 2010 roku w Barcelonie i w 2018 w Berlinie, zajmując odpowiednio 12 i 13 miejsce. Jego rekord życiowy w maratonie to 2:11:20 (Rotterdam, 2012).

Możliwość komentowania została wyłączona.