5 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

10 dni do mistrzostw świata. Oregon pokazał medale


Już tylko 10 dni zostało do pierwszych w historii lekkoatletycznych mistrzostw świata na amerykańskiej ziemi. Lokalny komitet organizacyjny Oregon2022 zaprezentował nietuzinkowe medale, o które powalczą sportowcy między 15 a 24 lipca.

Amerykańskie medale nie są odlewane, ale powstały z popularnego w wykończeniu wnętrz tworzywa Corian, które zostało ozdobione metalem szlachetnym. Na jednej stronie medalu znajdziemy przekrój drzewa z charakterystycznymi słojami. Słojów jest siedem, tak jak siedem jest regionów Oregonu.

62c45a2afc456d285e4a3261
fot. worldathletics.org

Druga strona zawiera jeden z siedmiu krajobrazów, charakterystycznych dla stanu Oregon. Wszystko w medalu jest innowacyjne, nawet wstążka, która została wpuszczona do wnętrza krążka.

Pierwsze komplety medali zostaną rozdane już pierwszego dnia mistrzostw. Amerykanie liczą na obronę tytułu mistrzów świata w sztafecie mieszanej. My mamy inne plany w tej kwestii.

Źródło: Medals revealed in celebration of 10 days to go until the World Athletics Championships Oregon22 | PRESS-RELEASES | World Athletics

Możliwość komentowania została wyłączona.