sydney
28 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Maraton w Sydney coraz bliżej World Marathon Majors


Organizatorzy World Marathon Majors ogłosili, że maraton w Sydney przeszedł do drugiego etapu procedury wejścia australijskiego biegu do serii. Ocena maratonu odbyła się we wrześniu 2023 roku, a kryteria, które były wyznaczone, zostały w pełni wypełnione.

Aby wejść do serii World Marathon Majors, maraton w Sydney będzie musiał teraz spełnić kryteria drugi rok z rzędu, czyli 15 września 2024 roku. Według organizatorów cyklu australijski maraton podniósł znacząco poziom organizacji, a zespół oceniający był pod wrażeniem progresu i wysiłków włożonych w spełnienie kryteriów.

World Maraton Majors ogłosił również, że program Six Star Finisher pozostanie niezmieniony, nawet jeśli do serii dołączą nowe maratony.

Do cyklu chcą również dołączyć kolejne maratony. W gronie maratonów kandydujących znajduje się maraton w Chengdu, który przeszedł swoją pierwszą ocenę w październiku tego roku, a w 2024 roku będzie kontynuował swój pierwszy etap oceny. Również na pierwszym etapie oceny znajduje się Sanlam Cape Town Marathon, który był już oceniany dwukrotnie.

W skład World Marahon Majors wchodzą maratonu w Berlinie, Londynie, Tokio, Nowym Jorku, Chicago i Bostonie.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Mlynarczyk
Jakub Mlynarczyk
2 miesięcy temu

Jedną z decyzji organizatorów była rezygnacja z 3km walk, 10km i półmaratonu. Organizacja bardzo dobra, ale jest sporo do poprawy – zawłaszcza troszkę padła logistyka transportu, bo zajęło mi 15 minut by wyjść z pociągu i kolejne 10 by zejść z peronu do hali 😄 Czekam na pokazanie trasy bo liczę na mniejszą liczbę zakrętów i nawrotów. W tym roku znowu można było upolować wejściówkę na Black Friday za 42.2$ 👌