sagan
16 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Łukasz Sagan wicemistrzem świata. Zwycięzca zrobił prawie 1000 okrążeń

Łukasz Sagan, pokonując 942 okrążenia bieżni lekkoatletycznej, zdobył tytuł wicemistrza świata federacji GOMU w biegu 48-godzinnym. Zawody rozegrano w brytyjskiej miejscowości Gloucester.

Zwycięzca zawodów Węgier Szabolcs Beda pokonał w czasie 48 godzin 977 okrążeń bieżni, co daje łączny dystans ponad 390 kilometrów. Daje to średnie tempo biegu 7.23 minuty na każdy kilometr oraz prędkość 8.12km/h. Łukasz Sagan stracił więc do zwycięzcy około 14 kilometrów. Na podium znalazł się jeszcze Brytyjczyk Dan Lawson z 926 okrążeniami na koncie.

8Richard QuennellGBR713 285.205

Wśród kobiet najszybsza była Viktoria Brown z Węgier, która pokonała 874 okrążenia bieżni, co dało jej łącznie prawie 350 kilometrów. Na podium znalazły się jeszcze Rumunka Mara Guler oraz Finka Marianne Makinen.