LekkaPiatka 3
10 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Lekka Piątka już 3 czerwca. Najprzyjemniejsze 5 kilometrów w Warszawie


Już za niespełna miesiąc rusza jeden z najpopularniejszych biegów na 5km w stolicy. Trasa „Lekkiej Piątki” jest wyjątkowa i już zyskała miano „najprzyjemniejszej w Warszawie”. Bieg poprowadzony jest częściowo po stadionie, a częściowo po asfaltowych, kameralnych alejach AWF Warszawa, co daje bardzo komfortową, ale i piekielnie szybką trasę. Już 3 czerwca na warszawskich Bielanach będzie można się z nią zmierzyć!

Lekka Piątka rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w sobotę, 3 czerwca 2023 r. o godzinie 9:00. Mityng 1MILI znany jest już biegaczom ze swojej niezwykłej atmosfery i oprawy. Nie inaczej jest na „Lekkiej Piątce”.

1 mila
(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Kto obserwuje moje przygotowania wie, że zazwyczaj rywalizuję na dłuższych dystansach, ale Lekka Piątka jest już wpisana na stałe w moim kalendarzu – mówi Bartosz Olszewski, popularny trener i bloger WarszawskiBiegacz.pl, który życiówkę na 5km pobiegł właśnie w Lekkiej Piątce – Wielkim atutem jest to, że bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu. Tartan i głośny doping kibiców dodają mocy! Z kolei asfaltowe alejki na kampusie AWF, po których robi się dwie pętle, prowadzą wzdłuż Lasu Bielańskiego – są szerokie, płaskie, osłonięte od wiatru, z dala od ruchu samochodowego. To naprawdę superprzyjemny bieg! – podsumowuje Warszawski Biegacz.

Twoje tempo jest najlepsze!

W tym roku zawodnikom na trasie będą towarzyszyć kibice na specjalnie zorganizowanych punktach kibicowania oraz aż siedmiu pacemakerów. – Nasza impreza łączy biegaczy z bardzo różnych środowisk. Ważne jest dla nas, żeby każdy, niezależnie jak i dlaczego biega, czuł się u nas dobrze. Twoje podejście do biegania i Twoje tempo biegu jest najlepsze – bo jest Twoje!  Wszystkich biegaczy i biegaczki traktujemy i wspieramy w równy sposób  – podkreśla Ada Smokowska, Dyrektorka mityngu 1MILI. – Dlatego m.in. tworzymy  aż 7 grup z „zającami”, na bardzo różne tempa. Czy chcesz się pościgać czy przebyć ten dystans marszobiegiem w  tempie 8:00 min/km, nasi pacemakarzy będą Wam towarzyszyć i dbać o to, żebyście dobrze się bawili! – podkreśla Smokowska.

A tym, którzy szukają nowych wzywań, z pomocą przychodzi Marcin Lewandowski, najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Ambasador mityngu 1MILI. – Bieg na 5 km i 1 mila (1609m) to dystanse, które świetnie ze sobą współgrają. Z treningu do biegu na 1 milę można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie – trening do „piątki” świetnie cię przygotuje do mili – mówi Marcin Lewandowski.
Wszystkim ambitnym biegaczom rzucam więc wyzwanie: spróbujcie pobiec oba te dystanse w trakcie naszej imprezy. To świetny sprawdzian wytrzymałości tempowej! Ja będę na miejscu i możecie liczyć na moje wsparcie!

#WybiegamPrzyszłość

Zapisując się na biegi w ramach mityngu 1MILI, można też przekazać cegiełkę dowolnej wielkości na rzecz Programu „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. W zeszłym roku uczestnicy wsparli ten cel charytatywny łączną kwotą aż 21 tysięcy złotych! Każdy, kto przy zapisach zdecyduje się przekazać cegiełkę #WybiegamPrzyszłość, otrzyma wyjątkowy, złoty numer startowy. A na imprezie będzie można poznać, a nawet pościgać się ze Stypendystami Programu!

1mila
(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Pięć konkurencji, wiele atrakcji

Poza biegiem na 5km będzie można wystartować też na 1 milę (1609,34m), rozgrywaną w randze Amatorskich Mistrzostw Polski, w Sztafetach 4x400m oraz Sztafetach Rodzinnych na tym samym dystansie.  Najmłodsi biegacze będą mogli pobiec w Biegach Dzieci (na 100m, 400m lub 800m).

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne, bezpłatne atrakcje w strefie expo, m.in. wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, testy sprzętu marki Under Armour, spotkania z ambasadorami, pyszna strefa Żabki oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Szczegółowe informacje na  www.1mila.pl

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp.z o.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są: Żabka Polska, Under Armour, Garmin Polska oraz Oshee. Imprezę wspiera Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany oraz AWF Warszawa. Patronami medialnymi imprezy są Wirtualna Polska, Bieganie.pl oraz TVP Sport.

Więcej informacji na www.1mila.pl, a także na Facebooku oraz Instagramie!

Możliwość komentowania została wyłączona.