24 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Laura Muir wróciła do treningów


Laura Muir miała być gwiazdą mijającego sezonu halowego. Niestety, problemy ze zdrowiem wykluczyły wicemistrzynię olimpijską ze startów pod dachem. Szkotka wraca jednak do pełni sił, co udowodniła nagraniem z treningu.

Początkiem nieszczęścia był nowatorski miting DNA (Dynamic New Athletics) w Glasgow, który odbył się na początku lutego. Muir miała reprezentować Szkocję w biegu na 800 metrów. W ostatniej chwili musiano jednak szukać zastępstwa dla kontuzjowanej biegaczki. W roli dublerki poradziła sobie znakomicie Jenny Selman, zdobywając maksymalne 12 punktów dla drużyny.

Jeszcze 5 marca Muir meldowała przez swoje media społecznościowe, że nadal nie biega, ale realizuje trening zastępczy. Wczoraj kibice lekkoatletyki na wyspach mogli jednak odetchnąć z ulgą. Rekordzistka Wielkiej Brytanii na 1500 m (3:54.50) wróciła do biegania.

Poprzedni sezon był dla biegaczki rewelacyjny. W olimpijskim finale 1500 m zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Faith Kipyegon. W pokonanym polu zostawiła natomiast m.in. Sifan Hassan.

Możliwość komentowania została wyłączona.