zalewski
11 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Krystian Zalewski vs Patryk Kozłowski w Poznaniu

Bardzo ciekawie zapowiada się Recordowa Dziesiątka, która rozegrana będzie 12 marca 2023 w Poznaniu. Na starcie biegu na 10 kilometrów staną m.in. rekordzista trasy (28.57) Krystian Zalewski oraz Patryk Kozłowski, który w tym sezonie biegał już 13.46 na dystansie 5 kilometrów.

Panowie startowali już na jednej imprezie dwa tygodnie temu w Wiązownie, jednak na zupełnie innych dystansach. Zalewski wygrał bieg półmaratoński z czasem 1:03.24, natomiast Kozłowski wygrał bieg na 5 kilometrów z 14.19. Oboje są znani z tego, że nie kalkulują, więc możemy się spodziewać bardzo dobrych wyników. Namieszać może jedynie pogoda i silny wiatr.

Wśród kobiet faworytkami będą Aleksandra Brzezińska oraz Monika Jackiewicz. Obie zawodniczki mieliśmy okazję podziwiać podczas maratonu w Walencji, gdzie pobiegły odpowiednio 2:28.09 oraz 2:29:51. W sumie zgłoszonych jest 3226 zawodników.

W ubiegłym roku wygrał Krystian Zalewski (28.57), przed Adamem Nowickim (29.21) oraz Arkadiuszem Gardzielewskim (29.52). Wśród kobiet najlepsza była Izabela Paszkiewicz (32.18), wyprzedzając Katarzynę Jankowską (33.21) oraz Aleksandrę Brzezińską (33.35).

W tym roku dodatkowym dystansem będzie bieg na 5 kilometrów rozgrywany dzień przed biegiem na 10 kilometrów.