michal rozmys tyleczek ratuje wo
2 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kontuzja Michała Rozmysa. Koniec ze startami w hali

To nie był dobry początek sezonu dla Michała Rozmysa. Podczas mityngu rozgrywanego w ostatni weekend w L’Eure Polak doznał kontuzji i w mediach społecznościowych ogłosił, że tym roku już nie będzie rywalizować w hali.

Sezon halowy rozpoczęty/zakończony podczas startu na 3000m w @meetingdeleure … Po 1000m silny ból, po 2300m zejście z bieżni. Wynik rezonansu jednoznaczny. Złamanie zmęczeniowe i zakaz biegania na co najmniej 4 tygodnie – napisał na swoim Facebooku zawodnik.

W L’Eure Rozmys startował na 3000 metrów. Wraz z nim biegał Michał Groberski, który zajął 9. miejsce z czasem 8:07.20.

Wygrał Kenijczyk Kyumbe Munguti (7:44.93) przed Marokańczykiem Hichamem Akankamem (7:45.80) i Irlandczykiem Nicholasem Griggsem (7:45.94).

W poprzednim sezonie halowym Rozmys zajął 9. miejsce na mistrzostwach Europy w Stambule na 1500 metrów. Został też mistrzem kraju na 1500 i 3000 metrów.