niellessen
16 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kolejny sukces podopiecznych Tomasza Lewandowskiego

Podczas rozgrywanych w Espoo Mistrzostw Europy do lat 23 w lekkiej atletyce złoty medal w biegu na dystansie 1500 metrów zdobył Holender Stefan Nillessen. To kolejny podopieczny trenera Tomasza Lewandowskiego, który osiąga znakomite wyniki w biegach średniodystansowych.

Tomasz Lewandowski po tym jak nie doszedł do porozumienia z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki („Zostałem wyrzucony na margines„) podjął się treningu reprezentacji Holandii. Jeszcze niedawno pisaliśmy o wynikach Nielsa Larosa, który w wieku 18 lat wyrównał seniorski rekord Holandii w biegu na dystansie 1500 metrów (3:32.89) oraz pobił juniorski rekord kraju na 5000 metrów (13:23.01).

W zawodach w Finlandii prowadzona przez Tomasza Lewandowskiego reprezentacja może cieszyć się z kolejnych sukcesów. W biegu na 1500 metrów złoto zdobył bowiem Stefan Nillessen, który z czasem 3:43.35 okazał się najszybszym na finiszu zawodnikiem.

Co ciekawe Nillessen przystępował do finału z najsłabszym wynikiem ze wszystkich dwunastu zawodników (3:39.34), a mimo wszystko zdołał pokonać wszystkich rywali, w tym naszych reprezentantów Macieja Wyderkę (3.36.21) oraz Filipa Ostrowskiego (3:36.03).