trail
19 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kolejny bieg odwołany. Tym razem TriCity Trail przechodzi w stan zawieszenia


Fundacja Krok do Natury poinformowała, że w 2023 roku nie odbędzie się jedna z organizowanych przez nich imprez biegowych – TriCity Trail.

W swoim oświadczeniu organizatorzy informują o zawieszeniu organizacji imprezy w 2023 roku, lecz nie wykluczają ewentualnego powrotu wydarzenia do kalendarza biegowego w kolejnych latach:

Sierpień 2014. To wtedy zapadła decyzja: robimy. Wiedzieliśmy, że to będzie idealna okazja, by pokazać teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego szerszej publiczności.

Przez kilka lat organizacji TriCity Trail nauczyliśmy się wiele. Bardzo wiele. Spotkaliśmy setki fantastycznych ludzi. Biegaczy, Wolontariuszy, Fotografów, osób z różnych Firm i Instytucji, z którymi współpracowaliśmy i które nas wspierały.

trail

Jednocześnie przez te kilka lat sporo się zmieniło. Nie tylko u nas, ale także w świecie. I zmiany te przyniosły decyzję, by w 2023 roku zawiesić organizację TriCity Trail. Nie mówimy nic więcej. Czas pokaże, czy wrócimy do Gdańska, Gdyni i Wejherowa w kolejnych latach. A nawet jeśli nie, to głęboko wierzymy, że spotkamy się przy innych okazjach.

Pierwsza edycja TriCity Trail odbyła się 2015 roku i była ona kolejnym krokiem w zachęcaniu amatorów do biegania w terenie.  Bieg powstał, by pokazać zawodnikom z całej Polski, że nie tylko w górach można się solidnie zmęczyć, przewyższenia które występują na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i przyległych terenów również mogą przyprawić zawodników o zawrót głowy i dać się we znaki nawet tym najbardziej doświadczonym biegaczom. W dotychczasowych edycjach startujący mieli do wyboru trzy dystanse: 21, 49 oraz 83 kilometry. Odbywały się również zawody dla dzieci i młodzieży. Na starcie TriCity Trail w 2022 roku stanęło blisko 600 uczestników.

Jest to już kolejna impreza biegowa, która nie odbędzie się 2023 roku. Wcześniej informowaliśmy już, że w tym roku nie zostanie zorganizowany również Gdańsk Maraton oraz maraton we Wrocławiu, który po raz ostatni rozegrany został w 2019 roku.

Zobacz wszystkie imprezy biegowe w naszym kalendarzu biegowym

Możliwość komentowania została wyłączona.