Gdańsk Maraton
11 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

7. Gdańsk Maraton odwołany. Kolejny maraton znika z mapy


Gdański Ośrodek Sportu w oświadczeniu na swojej stronie internetowej ogłosił kalendarz organizowanych imprez na 2023 rok, z którego znika Gdańsk Maraton. Organizatorzy twierdzą, że chodzi głównie o oszczędności, dodając, że pojawią się nowe formuły dla biegaczy.

W planach na 2023 rok jest kilka zawodów z cyklu #RUNGDN, które to będą zawodami na 5 lub 10 kilometrów, a niektóre z nich dodatkowo będą zawierały rywalizację Nordic Walking czy biegi dzieci. 17 września rozegrany zostanie również 61. Bieg Westerplatte na 10 kilometrów.

W tym trudnym okresie związanym z koniecznością wprowadzania oszczędności budżetowych, wysoką inflacją oraz rażącym wzrostem cen energii, środki, jakimi będziemy dysponować po wdrażanym na bieżący rok wariancie oszczędnościowym niestety nie pozwolą na zorganizowanie wydarzenia, na które z pewnością czeka wiele osób. Jednocześnie deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, żeby cieszący się ogromną popularnością maraton wrócił do kalendarza startowego najszybciej, jak to tylko będzie możliwe.

Gdański Ośrodek Sportu

W ubiegłym roku maraton w Gdańsku ukończyło 1933 zawodników, z których najszybszymi okazali się Andrzej Rogiewicz oraz Agata Długosz. Organizatorzy twierdzą, że impreza zostaje póki co zawieszona i cały czas mają nadzieję, że powróci jeszcze do kalendarza biegowego.

Gdańsk Maraton dołącza tym samym do maratonu we Wrocławiu, który po raz ostatni rozegrany został w 2019 roku.

Zobacz wszystkie imprezy biegowe w naszym kalendarzu biegowym

Możliwość komentowania została wyłączona.