koczanowa
4 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Koczanowa 13 setnych sekundy do medalu Uniwersjady

Trzeciego dnia Uniwersjady, rozgrywanej w chińskim Chengdu, Margarita Koczanowa zajęła czwarte miejsce w finale biegu na 800 metrów. Nasza reprezentantka do medalowej pozycji straciła jedynie 0.13s. Również czwarte miejsce w biegu na 400 metrów zajęła Aleksandra Formella, a Mateusz Rzeźniczak na dystansie jednego okrążenia finiszował na piątym miejscu.

Finał biegu na 800 metrów kobiet rozgrywany był z iście sprinterską końcówką. Najszybsza w stawce okazała się Włoszka Laura Pellicoro, która finiszowała w czasie 2:04.20. Tuż za nią bieg ukończyła zawodniczka z Ugandy Knight Aciru, a trzecie miejsce na podium zajęła Eileen Swart z RPA. Tuż za podium ze stratą 0.13s znalazła się Margarita Koczanowa, która prowadziła dużą część dystansu.

8NYFORS Malin ingeborgNorwegia2:08.58

Rekord życiowy w finale biegu na 400 metrów uzyskał Mateusz Rzeźniczak. 25-letni zawodnik z czasem 45.82 zajął piąte miejsce. Na podium znaleźli się Portugalczyk Joao Agostinho Coelho (rekord Portugalii 44.79), Australijczyk Reece Holder (44.79 – wolniej od zwycięzcy o 3 tysięczne sekundy) oraz Rumun Mihai Dringo.