mila
11 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kerr i Reekie wygrywają New Balance 5th Avenue Mile


Mistrz świata na 1500 metrów Josh Kerr kontynuuje swoją zwycięską passę. Brytyjczyk wygrał bieg na milę podczas zawodów New Balance 5th Avenue w Nowym Jorku. Podobnej sztuki wśród kobiet dokonała piąta zawodniczka mistrzostw świata na 800 metrów Jemma Reekie.

Kerr wygrał z czasem 3:47.9 , a Reekie miała czas 4:19.4. To już trzeci raz z rzędu, kiedy reprezentanci Wielkiej brytanii wygrywają tę imprezę. Poprzednie dwie edycje wygrywał Jake Wightman. Rok temu wśród kobiet najlepsza była Laura Muir, a dwa lata temu również zwyciężyła Reekie.

Dodajmy, że Kerr osiągnął trzeci najlepszy wynik w historii tej imprezy. Tak szybko na milę w Nowym Jorku nie biegał nikt od 1995 roku, kiedy to triumfował Hiszpan Isaac Viciosa (3:47.8). Rekord trasy należy jednak do Amerykanina Sydneya Maree, który na inauguracyjnych zawodach w 1981 roku wygrał z czasem 3:47.52.

Tuż za Kerrem na linię mety wbiegł jego rodak George Mills (3:49.9). Podium uzupełnił Geordie Beamish z Nowej Zelandii (3:50.0).

Przebiegnięcie mili ulicą w płaskich butach to zupełnie inny wysiłek niż bieganie na bieżni w kolcach. W zeszłym roku nie osiągnąłem wyników, na jakich mi zależało, więc chciałem to naprawić. Miło jest zakończyć sezon na wysokim poziomie i cieszę się, że mogłem dziś zaprezentować się tak dobrze – powiedział mistrz świata z Budapesztu.

Na podium w kategorii kobiet stały też: Irlandka Sarah Healy (4:20.0) i kolejna z Brytyjek Melissa Courtney-Bryant (4:20.6):

Wygrałam w 2021 roku. W zeszłym ponownie zajęłam dobre miejsce, a w tym roku cieszę się, że znów wygrałam. To świetne wydarzenie i zawsze fajnie się na nie przyjeżdża – mówi Reekie.

Wynik Kerra nie będzie uznany jako rekord świata w biegu ulicznym na milę, a to dlatego ze względu na niewielkie nachylenie trasy 5th Avenue Mile. Wszystko wskazuje na to, że pierwszą rekordzistką świata w tej konkurencji będzie Nikki Hiltz, która w kwietniu pobiegła w czasie 4:27.97. Wyniki mogą zostać jeszcze poprawione podczas Mistrzostw Świata w Biegach Ulicznych w Rydze.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments