droga
8 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nowe rekordy świata w biegu ulicznym na milę? Trwa ratyfikacja wyników


Na mistrzostwach USA w biegu ulicznym na milę Sam Prakel wygrał z czasem 4:01.21, a Nikki Hiltz z wynikiem 4:27.97. Oba rezultaty zostały zgłoszone do ratyfikacji rekordów świata.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i kontrole antydopingowe oraz obuwie, w którym startowali zawodnicy nie będą odbiegać od norm, to oboje zostaną pierwszymi oficjalnymi rekordzistami w tej konkurencji.

W listopadzie 2022 roku Rada Światowej Lekkoatletyki uznała, że od 1 września tego roku bieg na milę uliczną będzie mieć oficjalny rekord świata.

Oficjalne uznanie rekordu miało być wymagane, jeśli między 1 stycznia, 1 września któryś z mężczyzn pobiegnie w czasie co najmniej 3:50.00, a kobieta w czasie 4:19.00. Tego nie udało się dokonać nikomu, dlatego za rekord uznano najlepsze jak do tej pory wyniki.

Prakel i Hiltz rywalizowali na mistrzostwach USA 25 kwietnia. Zawody odbywały się w Des Moines, stolicy stanu Iowa.

Wszystko wskazuje na to, że oboje nie będą się cieszyć swoimi rekordami zbyt długo. Między 23 września, a 1 października w Rydze odbędą się Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych, gdzie wystartują czołowy biegacze średniodystansowi na świecie.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments