RTR24 EVENT KEY VISUAL
23 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Już w weekend ADIZERO: ROAD TO RECORDS! Światowej klasy sportowcy w walce o rekordy

adidas ogłosił gwiazdorski skład elity, nowe dystanse i aktualizacje tras skupionych na rekordowych osiągach podczas czwartej edycji corocznego wydarzenia Adizero: Road to Records, które odbędzie się w siedzibie marki w Herzogenaurach w Niemczech już 27 kwietnia 2024 roku.

Adizero: Road to Records  znane jest z przyciągania najwyższej klasy sportowców z całego świata. Tegoroczna edycja zgromadzi 120 biegaczy z 26 krajów, którzy będą rywalizować w nowo utworzonych biegach na 800 metrów i 1 milę, a także na 5 i 10 kilometrów. Wyścigi odbędą się na specjalnie zaprojektowanej trasie wokół kampusu adidas World of Sports, a ich celem będzie przesuwanie granic prędkości. Wśród potwierdzonych uczestników są:

  • aktualna rekordzistka świata na 10 km Agnes Ngetich z Kenii,
  • była rekordzistka świata na 5 km Senbere Teferi z Etiopii,
  • Yomif Kejelcha z Etiopii,
  • Jacob Krop z Kenii,
  • posiadacz WR na 1 milę Hobbs Kessler ze Stanów Zjednoczonych.

Po raz pierwszy trasa została zmodernizowana tak, aby była w całości prowadzona po asfalcie – po usunięciu odcinków sztucznej trawy z poprzednich lat – ma to zapewnić sportowcom jeszcze większą prędkość. Każde okrążenie ma dystans nieco ponad 1,3 km i prowadzi wokół kultowych budynków kampusu adidas, co powoduje, że będzie wizualnym widowiskiem zarówno dla sportowców, jak i widzów. Kibice z całego świata będą mogli oglądać przebieg biegów za pośrednictwem transmisji na żywo na kanale adidas w serwisie YouTube – zeszłoroczna transmisja na żywo wygenerowała ponad 75 000 wyświetleń.

adizero
Adizero: Road To Records 2023 on April 29, 2023 in Herzogenaurach, Germany. (Photo by David Ramos/Getty Images for adidas)

W dniu wyścigu wystąpią goście specjalni, w tym legenda adidas Haile Gebrselassie, lekkoatletka adidas Joan Chelimo, legenda futbolu Alessandro Del Piero i niemiecka drużyna paraolimpijska w lekkoatletyce. Po zakończeniu elitarnych wyścigów odbędzie się bieg Adizero: Road to Records na 5 km, w którym będą mogli wziąć udział pracownicy, partnerzy adidas, biegacze adidas i cała publiczność.

– „Dla sportowców, biegaczy, fanów biegania, pracowników, mediów, wpływowych osób, partnerów sportowych i biznesowych Adizero: Road to Records oznacza znacznie więcej niż tylko dzień wyścigów; to święto sportowców i sportu w najlepszym wydaniu. Najlepsze wyniki w elitarnych biegach i nieustępliwy duch rywalizacji, który leży w sercu naszej marki, przy jednoczesnym świętowaniu wszystkich typów biegaczy w biegu na 5 km, od osób walczących o najlepszy wynik po początkujących” – powiedział Alberto Uncini Manganelli, dyrektor generalny Running & Credibility Sports w firmie Adidasa. – „To wydarzenie pokazuje nasze nieustające zaangażowanie w podnoszenie sportu i wyników na nowy, niewidziany i nieoczekiwany poziom, aby tworzyć najlepsze produkty dla wszystkich biegaczy – jednoczy nas, nasze zespoły, sportowców i partnerów w tej samej misji. Jestem zaszczycony, że mogę to robić, być częścią tego”.

W tym roku po raz pierwszy adidas stworzył limitowaną edycję stroju wyścigowego Adizero: Road to Records, który wszyscy sportowcy będą nosić w dniu wyścigu na cześć Agnes Tirop z Kenii. Zestaw wyścigowy obejmuje 8 elementów odzieży i obuwia Adizero – specjalne edycje Adizero Takumi Sen 10 i Adizero Adios Pro 3, a także krótkie topy, szorty i podkoszulki. Wzory w panterkę i jasne kolory inspirowane są strojem wyścigowym, który Agnes miała na sobie podczas Adizero: Road to Records w 2021 r., kiedy pobiła rekord świata na 10 km, który należał wyłącznie do kobiet.

RTR24 RACE PACK 1

Strój wyścigowy został zaprojektowany z myślą o podniesieniu świadomości na temat przemocy wobec kobiet ze względu na płeć oraz o utrzymaniu dziedzictwa Agnes przy życiu, a część dochodów przekazana zostanie Tirop’s Angels – organizacji założonej przez członków rodziny i innych sportowców oraz przyjaciół Agnes po jej tragicznej śmierci w 2021 roku.

Biegacze, którzy chcą zdobyć komplet wyścigowy Adizero: Road to Records, mogą kupić wybrane elementy za pośrednictwem aplikacji, online i w specjalistycznych sklepach od 27 marca 2024 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.adidas.pl/bieganie.

RTR24 RACE PACK 2

ADIZERO: ROAD TO RECORDS można śledzić na Instagramie, Facebooku i Twitterze, używając #RoadToRecords i @adidasrunning.

Obejrzyj oficjalny zwiastun ADIZERO: ROAD TO RECORDS  

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments