kasia szkoda
24 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Audio

Kasia Szkoda: Jak wygrałam Wings for Life World Run | Podcast Bieganie.pl Women


W tym odcinku podcastu Bieganie.pl Women rozmawiamy z globalną zwyciężczynią Wings For Life World Run z 2023 roku – Katarzyną Szkodą. Podczas pamiętnego biegu Kapitan Wąs dogonił naszą rozmówczynię dopiero na 55. kilometrze! Kasia wspomina ten moment ze wzruszeniem na twarzy. Chwile, kiedy wszystkie oczy były zwrócone w jej stronę, są nie do zapomnienia.

Kasia okazuje się niebywale skromną kobietą. Wychowała się, jak sama twierdzi, „na blokach” w Poznaniu i już jako dzieciak brała udział w różnych zawodach sportowych. Systematyczne bieganie pojawiło się stosunkowo późno. Zachęcona i zmotywowana przez swoich znajomych ze studiów postanowiła zapisać się na pierwsze zawody biegowe. Szybko okazało się, że ten sport ma we krwi. Na co dzień pracuje jako specjalistka do spraw ochrony przeciwpożarowej, a po pracy jest ambitną i bardzo zdolną biegaczką.

W rozmowie z Asią Józwik i Kasią Zawistowską opowiada o tym, jak sport znalazł się w jej życiu, kiedy pojawiło się bieganie, co daje jej uprawianie tego sportu i czym dla niej jest. Ze wzruszeniem wspomina o swoim starcie w WFL World Run w 2023 roku, jak się do niego przygotowywała oraz tłumaczy, dlaczego w tym roku nie powalczy o obronę tytułu. Rozmowa jest bardzo szczera i intymna, ponieważ pojawia się dużo wątków psychologicznych i osobistych przemyśleń Kasi.

Jesteśmy przekonani, że wiele dobrego wyciągniecie dla siebie po wysłuchaniu tej rozmowy!

Partnerem podcastu bieganie.pl Women jest marka New Balance.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtas
Wojtas
1 miesiąc temu

Poziom był cienki to wygrałaś, proste.

Przemo
Przemo
26 dni temu
Reply to  Wojtas

Nawet gdybyś miała rację dziewczynko.. Nikt Kasi już tytułu najlepszej Wingsterki na Świecie nie zabierze, żadnym zawistnym piep…em..😁