20 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jakob Ingebrigtsen: Przegrałem z gorszymi ode mnie


Jakob Ingebrigtsen znany jest pewności siebie, graniczącej z bezczelnością. We wczorajszym finale mistrzostw świata na 1500 m musiał uznać wyższość Jake’a Wightmana. Porażka zabolała Norwega, który nie ukrywał emocji w wywiadzie dla telewizji NRK.

  • To żenujące być tak dobrym, ale jednocześnie być tak cholernie złym – powiedział mistrz olimpijski z Tokio. – Jest mi przykro. Głupio to mówić, bo srebro mistrzostw świata to niesamowicie trudna rzecz do osiągnięcia, ale jednocześnie czuję się bity przez ludzi, którzy są ode mnie gorsi. Jestem rozczarowany sobą – dodał rozgoryczony Norweg.

Ingebrigtsen z jakiegoś powodu o słabszych zawodnikach, z którymi przegrał, mówi w liczbie mnogiej. Być może miał na myśli nie tylko porażkę z Wightmanem, ale też marcowe srebro w Belgradzie, gdzie podczas HMŚ musiał uznać wyższość Samuela Tefery.

Ingebrigtsen w swojej wypowiedzi dla NRK zwraca uwagę na błędy taktyczne, jakie popełnił podczas finału w Eugene. Twierdzi, że nie zaatakował dostatecznie mocno na dystansie, tylko zostawił rywalom uchyloną furtkę na ostatniej setce, a krótki finisz nie jest jego mocną stroną.

Źródło. Jakob Ingebrigtsen slått i VM finalen – NRK Sport – Sportsnyheter, resultater og sendeplan

Możliwość komentowania została wyłączona.