Jakob Ingebrigtsen
7 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ingebrigtsen zaatakuje rekord świata na 2000 metrów


Jutro na mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli Jakob Ingebrigtsen spróbuje ustanowić najlepszy wynik w historii na dystansie 2000 metrów. Obecnie rekordzistą świata jest Hicham El Guerrouj, który w 1999 roku w Berlinie pobiegł w czasie 4:44.79.

Na ostatnich mistrzostwach świata Ingebrigtsen obronił złoty medal na 5000 metrów, a na 1500 metrów był drugi. Srebro można uznać za rozczarowujący występ, bowiem w tym roku Norweg został czwartym najszybszym zawodnikiem na tym dystansie w historii. Na mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie pobiegł w czasie 3:27.14.

Teraz Ingebrigtsen spróbuje swoich sił na rzadziej rozgrywanym dystansie, a za rywala będzie miał m.in. swojego rodaka i brązowego medalistę mistrzostw świata na 1500 metrów, Narve Gilje Nordasa. Wystartują też Niels Laros z Holandii, Abel Kipsang z Kenii czy Elliot Giles z Wielkiej Brytanii.

W przedostatnim mityngu Diamentowej Ligi w 2023 roku wystąpi wielu mistrzów świata z Budapesztu. Na 200 metrów pobiegnie Shericka Jackson, a na 400 metrów przez płotki Femke Bol.

Z kolei złota medalistka na 800 metrów Mary Moraa spróbuje swoich sił na dwukrotnie krótszym dystansie.

Rozgrywany w Brukseli Memoriał Van Damme od wielu lat gromadzi najlepszych lekkoatletów świata. Padało tu wiele znakomitych wyników. W 2011 roku Yohan Blake pobiegł w czasie 19.26 i do tej pory to drugi wynik w historii.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments