Poznan Maraton fot. Jakub Kaczmarczyk
11 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Sobańska, Panfil, Huruk, Krzyścin, Bartoszak – gwiazdy na starcie Poznań Five


Wielkie emocje szykują się nie tylko podczas 22. Poznań Maratonu. Wrażeń dostarczą również imprezy towarzyszące królewskiemu dystansowi – Pho3nix Kids Maraton oraz bieg Poznań Five, w którego obsadzie zobaczymy sławnych sportowców. Wśród nich czynnych wyczynowców oraz tych, którzy przeszli już na sportową emeryturę.

Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Andrzej Krzyścin, Michał Bartoszak i Jan Szymański dołączają do biegu na 5 kilometrów, który ruszy w niedzielę 22 października, dokładnie 15 minut po starcie Poznań Maratonu.

Wanda Panfil i Małgorzata Sobańska to wielkie legendy polskiego biegania długodystansowego. Pierwsza z nich jako jedyna Polka legitymuje się tytułem mistrzyni świata na królewskim dystansie (zdobytym w Tokio w 1991 r.), druga jest aktualną rekordzistką kraju i zwyciężczynią maratonu w Londynie (1995). Jan Huruk to biegacz, który pojawiał się w czołówce maratonów podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992 r., 7 m.), Mistrzostw Świata w Tokio (1991 r., 4 m.). Andrzej Krzyścin dwukrotnie zwyciężał w naszej imprezie (w 2000 i 2003 r.). Michał Bartoszak to wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych. Stawkę uzupełnia brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim Jan Szymański (Soczi 2014r.).

Chęć startu w „Piątce” już wcześniej zgłosiła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Nie będzie to jedyna czynna gwiazda na starcie tego biegu. Kolejne nazwiska podamy do wiadomości wkrótce.

Komplety biegaczy w Pho3nix Kids Maraton

Na większość dystansów w ramach biegów dla dzieci Pho3nix Kids Maraton, które zostaną rozegrane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w przeddzień „dorosłego” maratonu, nie ma już miejsc. Rodzice najchętniej zgłaszali młodsze pociechy. Zapisywać można jeszcze najstarszych na 800 i 1100 metrów. Biegi, w zależności od kategorii wiekowej, będą startowały w godz. 12.00-14.00.

Phoenix Kids Maraton Fot. Adam Ciereszko
Fot. Adam Ciereszko

Zapisy na 22. Poznań Maraton trwają

Na liście startowej 22. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza jest obecnie ponad 4,5 tys. zawodniczek i zawodników. Zapisy są przyjmowane online do czwartku 19 października włącznie, a opłata startowa wynosi 220 zł. Jeżeli limit zgłoszeń nie zostanie osiągnięty, będzie również możliwość osobistego zapisania się w biurze zawodów w piątek i sobotę poprzedzającą maraton. W te dni opłata będzie wynosiła 250 zł. Zapraszamy do śledzenia aktualizacji dotyczących 22. Poznań Maratonu oraz imprez towarzyszących na stronie www.marathon.poznan.pl oraz na profilu facebookowym https://www.facebook.com/PoznanMaraton.

poznan five grafika

22. Poznań Maraton wspierają Selgros, Fundacja Pho3nix, AdRunaLine, Żabka, Aquanet, Browar Fortuna i GSK.

Źródło: informacja prasowa. Zdjęcie tytułowe: Jakub Kaczmarczyk

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments