15 czerwca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Gdzie jest Sifan Hassan?


Sezon 2022 w pełni i kogoś tu ewidentnie brakuje. Multimedalistka z Tokio, Sifan Hassan, jeszcze nie była w tym roku widziana w warunkach startowych. Gdzie jest rewelacyjna Holenderka?

Sprawą zainteresował się hiszpański serwis soycorredor.es, który porozmawiał z trenerem Hassan, Timem Rowberrym. Według amerykańskiego szkoleniowca od grudnia jego podopieczna utrzymuje ciągłość treningową. W planach był start podczas przełajowych mistrzostw świata, jednak zawody w australijskim Bathurst zostały odwołane.

Innym celem duetu miał być start podczas majowego Prefontaine Classic. Z występu w Oregonie wyeliminowała biegaczkę kontuzja stopy. Aktualnie Hassan przygotowuje się do lipcowych Mistrzostw Świata w Eugene. Trener nie chce zdradzać w jakich konkurencjach wystartuje wszechstronna biegaczka.

Rowberry potwierdził, że w przyszłym roku Sifan Hassan planuje debiut w maratonie. Głównym celem pozostają jednak Igrzyska Olimpijskie w Paryżu (2024), gdzie reprezentantka Oranje bronić będzie złotych medali na 5000 i 10000 metrów.

Źródło: ¿Por qué no compite Sifan Hassan? (soycorredor.es)

Możliwość komentowania została wyłączona.