paryz
20 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Francuska policja dokonała nalotu na kwaterę główną Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024


Francuscy śledczy przeszukali we wtorek siedzibę organizatorów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w związku z podejrzeniem o korupcję – poinformowała krajowa prokuratura finansowa.

Paryski komitet organizacyjny poinformował w oświadczeniu, że trwają poszukiwania w siedzibie na przedmieściach Saint-Denis oraz współpracuje ze śledczymi, aby ułatwić im dochodzenie. Komitet nie udzielił dalszych komentarzy.

Urzędnik prokuratury finansowej powiedział, że przeszukania są związane z dwoma wstępnymi dochodzeniami związanymi z Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, które nie zostały wcześniej upublicznione. Zgodnie z polityką prokuratury urzędnik nie został upoważniony do podania nazwisk poszukiwanych osób.

Jak podała prokuratura jedno z dochodzeń zostało wszczęte w 2017 r. w związku z podejrzeniem defraudacji środków publicznych i faworyzowania oraz obawami dotyczącymi nieokreślonej umowy zawartej przez organizatorów w Paryżu.

Drugie wszczęto w 2022 r. po audycie przeprowadzonym przez Francuską Agencję Antykorupcyjną. Prokuratura stwierdziła, że sprawa dotyczy podejrzenia konfliktu interesów i faworyzowania w związku z kilkoma umowami zawartymi przez komitet organizacyjny i Solideo, firmę odpowiedzialną za obiekty olimpijskie.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu odbędą się 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments