Sprinter Ferdinand Omanyala celebrates with the Kenyan sprinter Ferdinand Omanyala celebrates with the flag after winning Gold in 100m final at Commonwelath Games og image
15 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Ferdinand Omanyala z najlepszym wynikiem na 100 m w tym roku


Ferdinand Omanyala, najszybszy sprinter z Afryki, zaprezentował doskonałą formę przed Igrzyskami Olimpijskimi, ustanawiając najlepszy na świecie wynik na dystansie 100 m w tym roku. Podczas trwających dzisiaj Mistrzostw Kenii, Omanyala w wyścigu eliminacyjnym uzyskał czas 9,79 sekundy, poprawiając swój własny rekord o 0,02s.

Obecnie na całym świecie trwają krajowe eliminacje do Igrzysk Olimpijskich, a najbliższy czas może przynieść nam sporo nowych rekordów. Dziś, 28-letni Omanyala uzyskał najszybszy wynik na 100 m w 2024 roku – 9,79s. przesuwając na drugie miejsce Jamajczyka Oblique Seville, który osiągnął czas 9,82 s. To także najszybszy czas na 100 m od 2022 roku. Bieg odbył się przy niemal idealnym, wspomagającym wietrze (+1,5 m/s), a Omanyala był zdecydowanie najlepszy. Pokonał drugiego zawodnika, Marka Otieno Odhiambo, który uzyskał 10,12 sekundy. Dzięki swojemu zwycięstwu Omanyala zakwalifikował się na Igrzyska w Paryżu.

Omanyala jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych i pracowitych sprinterów w Kenii. W 2017 roku miał 14-miesięczne zawieszenie za doping, a obecnie przechodzi regularne kontrole potwierdzające brak zakazanych substancji w jego organizmie. Czy jego imponujące wyniki przełożą się na sukces podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich? Do tej pory w Tokio odpadł w półfinale, na Mistrzostwach Świata w Eugene ponownie jego rywalizacja zakończyła się w półfinale, a na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie (2023rok) zajął 7. miejsce.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments