ADNOC Abu Dhabi Marathon
16 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Elita maratonu w Abu Zabi


Jutro odbędzie się ADNOC Abu Dhabi Marathon. Na starcie pojawią się m.in. Etiopczycy Adeladlew Mamo i Eunice Chumba.

Mamo to zwycięzca tegorocznego maratonu w Sewilli. Jego najgroźniejszymi rywalami powinni być Kenijczycy: Daniel Kibet (zwycięzca maratonu w Stambule w 2019 roku) i Dickson Chumba (triumfator maratonów w Tokio 2015 i 2018 oraz w Chicago w 2015 roku).

Chumba to jedna z faworytek biegu kobiet. W 2017 roku wygrała maraton w Bejrucie. Jej rywalkami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą m.in. Mare Dibaba z Etiopii (brązowa medalistka olimpijska w maratonie 2016 i mistrzyni świata 2015) oraz Angela Tanui (zwyciężczyni maratonu w Amsterdamie 2021)

Oprócz maratonu mają się też odbyć biegi na 10 km, 5 km, 2,5 km oraz sztafeta maratońska, w której dwóch biegaczy pokonuje dystans półmaratonu. Organizatorzy liczą na ponad 20 000 biegaczy.

We wszystkich kategoriach przyznanych zostanie 26 nagród. Uhonorowani zostaną też pracownicy ADNOC oraz partnerzy i sponsorzy biegu.

Będzie to czwarta edycja biegu. W tym roku biegacze będą rywalizować na innej trasie, prowadzącej przez najważniejsze zabytki Abu Zabi.

Organizatorzy planują zorganizować ceremonię otwarcia z dużą pompą, ma być m.in. pokaz akrobacji lotniczych zespołu Al Fursan. Nie zabraknie rozgrzewki fitness, muzyki czy food trucków.

Możliwość komentowania została wyłączona.