levins cam 220717 1180.jpg
3 listopada 2023 Bartłomiej Falkowski Newsy

Dwa razy dziennie to za mało – trening rekordzisty Ameryki Północnej


Kanadyjczyk Cameron Levins, rekordzista Ameryki Północnej w maratonie (2:05:36), zdradził jak wyglądały jego przygotowania do zbliżającego się TCS New York Marathon. Zawodnik otwarcie przyznaje, że chce być pierwszym Kanadyjczykiem, który wygra tę imprezę.

W swoich przygotowaniach Levins przebiegał między 270, a 290 kilometrów tygodniowo. W trzy lub cztery dni w tygodniu biegał po trzy razy dziennie. Pierwszy trening wykonywał około 9 rano, drugi o 15, a trzeci o godzinie 20. Jeden trening dziennie wykonywał na bieżni mechanicznej ustawionej w namiocie hipoksyjnym. Zapewne nie wiedział, że za ścianą redakcji bieganie.pl można biegać w warunkach sztucznej hipoksji w bardziej komfortowych warunkach w pomieszczeniach AirZone. Większość swoich treningów wykonywał samotnie bez wsparcia innych biegaczy. Zapytany o to co robi pomiędzy treningami gdy biega trzy razy dziennie, z lekkim uśmiechem opowiedział, że nie ma za wiele czasu pomiędzy. Stara się ucinać drzemki. Czasem gdy żona wraca do domu oglądają filmy na Netflixie, ale często w treningu maratońskim po prostu nie ma siły na nic poza spaniem.

Levins zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w 2022 roku w maratonie uzyskując wynik 2:07:09. Podczas swojego rekordowego biegu w Tokio tego roku pobiegł 2:05:36 zajmując piąte miejsce. Na tegorocznych listach daje to pierwsze miejsce na świecie wśród zawodników urodzonych poza Afryką.

Na łamach naszego portalu możecie śledzić informacje z nowojorskiego maratonu, które z pierwszej ręki zapewniają nasi wysłannicy w NY w ramach programu Kierunek Nowy Jork. Są to m.in. Joanna Jóźwik i Adam Kszczot.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments