mondo pryce
6 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Duplantis vs Fraser-Pryce – kto wygra sprinterski pojedynek?


Rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis ścigający się na 100 metrów z Mistrzynią Olimpijską na tym dystansie Shelly-Ann Fraser-Pryce? Brzmi dość niewiarygodnie jednak takie zapowiedzi można było usłyszeć od samych zainteresowanych.

Konkretnie chodzi o konferencję prasową przed ostatnimi zawodami Diamentowej Ligi w Brukseli, gdzie dość przekornie Jamajska biegaczka stwierdziła, że jest szybsza od szwedzkiego tyczkarza. Oczywiście Szwed nie pozostawił tego bez odpowiedzi, stwierdzając, że na pewno by wygrał taki pojedynek.

Wstępnie sportowcy umówili się, że na jednym z przyszłorocznych mitingów sprawdzą w bezpośrednim pojedynku swoją dyspozycję na dystansie 100 metrów. Przypomnijmy, że rekord życiowy Shelly-Ann Fraser Pryce wynosi 10.60 uzyskany w Lozannie w ubiegłym roku. Mimo, że biegaczka ma już 35 lat to w tym roku podczas Mistrzostw Świata w Eugene zdobyła złoto w biegu na 100 metrów oraz dwa srebra: na 200 metrów oraz w sztafecie 4x100m.

Duplantis w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi „Aftonbladet” stwierdził, że jego rekord życiowy wynosi 10.56. Wynik ten miał uzyskać na jednym z treningów, jednak przy mocno sprzyjającym wietrze.

Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

Możliwość komentowania została wyłączona.