tajlandia
5 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Drugi dzień Mistrzostw Świata – wyniki Polaków

W drugim dniu rozgrywanych w Tajlandii 1. Mistrzostw Świata w biegach górskich i trailowych rozegrano dwie konkurencje. Nas najbardziej interesował długi bieg, ponieważ był to jedyny bieg z udziałem naszych reprezentantów. Polacy walczyli dzielnie, a najlepszą z nich okazała się Katarzyna Wilk, która zajęła 17 miejsce.

Long Trail – 78km (4807 up i 4807 down)

Najlepiej w biegu mężczyzn na długim dystansie spisał się Amerykanin Adam Peterman, który dobiegł na metę z prawie 13 minutową przewagą nad drugim Francuzem Nicolasem Martinem. Podium uzupełnił Włoch Andreas Reiterer. Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Leśniak, który metę osiągnął jako 26 zawodnik.

Drużynowo Polacy w składzie Kamil Leśniak (26 miejsce – 8:21.06), Paweł Czerniak (36 miejsce – 8:35.31) oraz Tomasz Skupień (51 miejsce – 9:02.15) zajęli ósme miejsce z sumą czasów 25:58.52. Zwyciężyli Amerykanie 23:06.29, przed Francuzami 23:12.43 oraz Hiszpanią 23:46.52.

6.Thibaut GARRIVIERFRA7:50:12

Długi bieg kobiet w Tajlandii rozegrały między sobą zawodniczki z Europy, które zajęły 9 najlepszych miejsc w pierwszej dziesiątce. Wygrała Francuzka Blandine Lhirondel, przed Szwedką Idą Nilsson oraz Hiszpanką Gemmą Arenas Alcazar. Najlepsza Polska Katarzyna Wilk była 17, a na 22 pozycji dobiegła Katarzyna Solińska. Dominika Stelmach przez długi czas trzymała się miejsc w drugiej dziesiątce, jednak w połowie dystansu zaczęła mocno tracić do czołówki biegu. Ostatecznie dobiegła do mety na 41 pozycji, co pozwoliło Polkom ukończyć rywalizację drużynową na 6 pozycji.

1.Blandine LHIRONDELFRA8:22:14
2.Ida NILSSONSWE8:34:59
3.Gemma ARENAS ALCAZARESP8:46:27
4.Eszter CSILLAGHUN8:49:24
5.Rosanna BUCHAUERGER8:50:45
6.Audrey TANGUYFRA8:51:57

Short Trail – 38km (2425 up i 2425 down)

Medale na krótkim dystansie zebrali całkowicie zawodnicy z Europy. Bieg mężczyzn wygrał Norweg Stian Angermund, przed Włochem Francesco Puppim oraz Brytyjczykiem Jonathanem Albonem. Wśród kobiet najlepsza okazała się Rumunka Denisa Dragomir, która na metę dobiegła przed Czeszką Barborą Macurovą oraz Szwedką Emilią Brangefalt.